22 czerwca 2018 roku zakończyliśmy rok szkolny 2017/2018. Jak co roku, podczas uroczystej akademii, uczniowie wyróżniający się w nauce i zachowaniu oraz osiągający sukcesy sportowe otrzymali stypendia, dyplomy wzorowego ucznia, świadectwa z „paskiem” oraz nagrody książkowe. Społeczność szkolna wyróżniła także uczniów w plebiscytach sportowych oraz w ramach „Gali Talentów”.
Dzień wcześniej, w czwartek, swoje wyróżnienia odbierali uczniowie klas I-III. Podczas uroczystości, którą uświetniła inscenizacja „Przed wyjazdem”, szczególną uwagę zwrócono na uczniów klas trzecich, którzy zakończyli pierwszy etap edukacji. Dzień ten był też szczególnie ważny dla pań odchodzących na zasłużoną emeryturę. Podziękowania za wspólną pracę i naukę, spędzony czas, p. dyr. Joanna Wróblewska i społeczność szkolna składały p. dyr. Krystynie Ornatowskiej, p. Barbarze Turowskiej-Zajączek, p. Lidiyi Pentya oraz p. Zofii Rogowicz. Do życzeń dołączyli również zaproszeni goście: Burmistrz Polkowic, p. Wiesław Wabik, p. Renata Dembek - wiceburmistrz.
Szanowne Jubilatki swoimi wystąpieniami, zarówno wypowiedziami, jak i występami artystycznymi dziękowały również za wspólnie spędzone lata. Wspólny taniec zamykający uroczystość podkreślił, jak mocno związana jest społeczność SP-2.
Wyrażając podziękowanie i uznanie  za czynny udział  w dotychczasowych szkolnych przedsięwzięciach życzymy, aby kolejny etap życia był dla Pań: dyr. Krystyny Ornatowskiej, Barbary Turowskiej-Zajączek, Lidiyi Pentya, Zofii Rogowicz nadal twórczy, satysfakcjonujący, pełen radosnych wydarzeń i serdecznej pamięci o nas.
Po uroczystości uczniowie wraz z wychowawcami udali się do wyznaczonych sal, gdzie wręczone zostały świadectwa, a potem już tylko….WAKACJE!
Zobacz galerię zdjęć
17czerwca 2018 r. przypada Dzień Ochrony Środowiska. Obchody tego święta w naszej szkole odbyły się 15 czerwca 2018 r. Cała nasza społeczność uczniowska przygotowała stroje w kolorze zielonym. Uczniowie szkoły przemaszerowali ulicami miasta z plakatami nawiązującymi do „Roku walki ze smogiem”.
W ramach tego święta w klasie 4d odbyła się lekcja w terenie „Rozpoznajemy drzewa najbliższej okolicy” z udziałem gminnego architekta zieleni, p.  Elżbiety Kaczorowskiej.
Danuta Jach i Joanna Borejszo
Jest mi niezmiernie miło poinformować, że nasza szkoła otrzymała Certyfikat Społecznie Zaangażowanej Szkoły.
Jest to zwieńczenie sukcesu, jaki mieliśmy szansę osiągnąć, a mianowicie cała społeczność szkolna w okresie luty-marzec 2018 była zaangażowana w zbiórkę pieniędzy przeznaczonych na pomoc dzieciom z Syrii.
Zbiórka objęta była patronatem UNICEF. Udało nam się przekazać kwotę 1815,46zł!
Dziękuję wszystkim zaangażowanym w akcje na terenie szkoły, które przyczyniły się do zebrania takiej kwoty.
W szczególności dziękuję:
- 4c, która przeprowadziła kiermasz ciast i serc walentynkowych - klasa zebrała 737zł;
- 4a - podczas kiermaszu galaretek zebrali 200zł;
- 4d- podczas kiermaszu ciast uzyskali 595,70zł;
- klasom 1-3 oraz klasom 4-6 - z balu i dyskoteki przy współpracy z Fotobudką Lubin, które przekazały kwotę 282,30zł.
Koordynator akcji Katarzyna Waszkiewicz
Dziś otrzymaliśmy tajemniczą przesyłkę, w której znajdowała się zagubiona książka będąca własnością naszej biblioteki.
Z całego serca dziękujemy osobie, dzięki której mogliśmy wrócić do naszego domu – biblioteki Szkoły Podstawowej nr 2 im. K. Makuszyńskiego w Polkowicach!
Tytus, Romek i A’Tomek
Do podziękowań dołącza się cała społeczność SP-2, która z radością powitała zagubionych towarzyszy.
Takie gesty przywracają wiarę w ludzi! Serdecznie pozdrawiamy!
Bibliotekarze i społeczność SP-2
W dniu 7 czerwca odbyły się wybory do Samorządu Uczniowskiego na rok szkolny 2018/2019. Oto wyniki głosowania:
Gabrowski Franciszek 96 głosów,
Leonik Daria 42 głosy,
Ludwiczak Anna 42 głosy,
Mikołajun Wiktoria 32 głosy,
Nowak Kinga 105 głosów,
Pytlak Aurelia 79 głosów,
Rosa Nela 34 głosy,
Skowrońska Karolina 50 głosów,
Szumska Oliwia 44 głosy.
.
Informujemy, że przewodniczącą SU w roku szkolnym 2018/2019 zostaje Kinga Nowak z kl. 5a, na którą głosowało najwięcej osób. Funkcję zastępcy będzie pełnił Franciszek Gabrowski z kl. 6c, a rzecznika praw uczniów Aurelia Pytlak z kl. 5d.
Gratulujemy zarządowi Samorządu Uczniowskiego, życzymy wielu pomysłów i zapału do pracy w nowym roku szkolnym.
Opiekun SU Joanna Cichocka