Get Adobe Flash player
NASZA SZKOŁA OFERUJE: RÓŻNORODNE SEKCJE SPORTOWE, ROZWÓJ ZAINTERESOWAŃ TEATRALNYCH ORAZ REDAKCYJNYCH, ROZWÓJ UZDOLNIEŃ MATEMATYCZNO-PRZYRODNICZYCH, LEKCJE W PRZYRODZIE, CIEKAWE LEKCJE HISTORII, ZAJĘCIA TANECZNE, GIMNASTYKĘ ARTYSTYCZNĄ, PŁYWANIE, ZAJĘCIA EDUKACYJNE Z WYKORZYSTANIEM TABLIC INTERAKTYWNYCH, STAŁE ŁĄCZE Z INTERNETEM, INDYWIDUALNE STANOWISKA KOMPUTEROWE, MULTIMEDIALNĄ CZYTELNĘ, OPIEKĘ ŚWIETLICOWĄ Z DOŻYWIANIEM, OPIEKĘ PIELĘGNIARSKĄ I STOMATOLOGICZNĄ, FACHOWĄ POMOC KOREKCYJNO-KOMPENSACYJNĄ I DYDAKTYCZNO-WYRÓWNAWCZĄ, PROFESJONALNĄ OPIEKĘ LOGOPEDY, ZAJĘCIA DLA UCZNIÓW Z DYSLEKSJĄ, KONSULTACJE PRZED SPRAWDZIANEM, ROZWÓJ JĘZYKA ANGIELSKIEGO, ZAJĘCIA POD NAZWĄ „DOBRY START PRZEDSZKOLAKA”, KOŁO INICJATYW TWÓRCZYCH, KOŁO „BEZPIECZEŃSTWO W RUCHU DROGOWYM”, ZAJĘCIA WSPIERAJACE POŻĄDANE ZACHOWANIA METODĄ POZYTYWNYCH WZMOCNIEŃ-ART.-TERAPIA, REALIZACJĘ PROJEKTÓW W RAMACH EUROPEJSKIEGO FUNDUSZU SPOŁECZNEGO.
W kwietniu uczniowie klas szóstych uczestniczyli w 4-dniowej wycieczce do Warszawy.
Wyjazd wpisał się w kalendarz działań szkoły w związku z „Rokiem dla Niepodległej”. Odwiedziliśmy wiele miejsc pamięci narodowej, tworząc klimat sprzyjający budzeniu się wartości patriotycznych.
Różnorodność zwiedzanych miejsc sprawiła, że wrażenia i emocje sięgały zenitu: Zamek Królewski na Starym Mieście, pomnik Syrenki, kolumna Zygmunta, Pałac Prezydencki i Sejm, Grób Nieznanego Żołnierza, Pałac Kultury i Nauki, Centrum Nauki Kopernik, Powązki,  Muzeum Powstania Warszawskiego, pomnik smoleński, Łazienki, Stadion Narodowy, podróż metrem, zakupy w „Złotych Tarasach”, nocny spacer po Warszawie, szukanie znanych osób na Nowym Świecie i wiele innych.
Wycieczka do stolicy to naprawdę niesamowite przeżycie. Wróciliśmy naładowani pozytywną energią i przeświadczeniem, że „jak przygoda, to tylko w Warszawie”…
Małgorzata Pędlowska
Zobacz galerię zdjęć

Burmistrz Polkowic w dniu 11.04.2018 r. podpisał Zarządzenie nr 2220/18 w sprawie przeprowadzenia monitoringu Strategii Rozwoju Zrównoważonego Gminy Polkowice (SRZGP) na lata 2015 -2020-stan na koniec 2017 r. Zgodnie z planem monitoringu, będącym załącznikiem do ww. zarządzenia, Urząd Gminy Polkowice zobowiązany jest przeprowadzić  badania ankietowe w formie papierowej i elektronicznej, skierowane do mieszkańców gminy Polkowice.

Kliknij aby wypełnić ankietę

W dniach 16-17 maja 2018 roku uczniowie klas 5a, 5c i 5d uczestniczyli w wycieczce do Złotego Stoku. Opiekunami grupy byli: panie Barbara Szuwalska, Monika Wróblewska, Joanna Cichocka oraz pan Robert Zaraś.
W trakcie wycieczki na uczniów czekało wiele atrakcji, m.in. zwiedzanie kopalni złota, przepełnione dreszczykiem emocji nocne wejście do kopalni, pływanie zalanymi korytarzami kopalni. Dużą atrakcją była wyprawa do parku linowego „Skalisko” i zjazd (zdaniem właścicieli) na najdłuższej w Polsce tyrolce.
W czasie wycieczki piątoklasiści zwiedzili również Średniowieczny Park Techniki, w którym mogliśmy poznać tajniki wydobywania rudy z XVI wiecznych kopalni. Tam też odwiedziliśmy mieszkanie kata, który zaprezentował nam narzędzia tortur. Ostatnie chwile w Złotym Stoku spędziliśmy na ściance wspinaczkowej oraz zwiedzając piękną wystawę minerałów.
Chociaż aura próbowała nam zepsuć wycieczkę to do domu wróciliśmy przepełnieni mnóstwem wrażeń, jakie zapewnił nam wyjazd.
Szczególne podziękowania uczniowie i wychowawcy składają przesympatycznej pani Elżbiecie, która opiekowała się grupą od wczesnych godzin rannych do późnego wieczora.
Cenna lekcja …nauczycielami byli ratownicy Klubu HDK "Maltański Legion"
Jest wiele interesujących zabaw dla dzieci. Rozwijają one wyobraźnię, pamięć, koordynację ruchową. Wszystkie te aktywności pomagają dziecku dojrzewać i powodują, że staje się coraz mądrzejszym młodym człowiekiem. Są jednak aktywności, które nie tylko angażują wiele zmysłów i rozwijają intelekt – dzięki niektórym dzieci mogą również nauczyć się, jak pomóc  innym potrzebującym, dowiedzieć się, że udzielanie pierwszej pomocy nie jest wcale takie trudne, ale bardzo potrzebne.
W poniedziałek 14 maja uczniowie klasy II b mieli okazję uczestniczyć w warsztatach udzielania pierwszej pomocy medycznej, prowadzonych przez grupę ratowników górniczych Klubu HDK „Maltański Legion”. Dzięki praktycznym zajęciom każde dziecko z łatwością zapamięta postępowanie ratownicze w sytuacjach zagrożenia zdrowia i życia, będzie potrafiło wezwać pomoc, ma świadomość, że pierwsze minuty pomocy często decydują o dalszym życiu poszkodowanego. Nic nie zastąpi pracy  z fantomem, aparatem AED  i zajęć z ratownikiem medycznym. Wiadomo, że najlepiej uczyć się praktycznie, a w przypadku najmłodszych najlepszą formą jest nauka przez zabawę. Poprzez takie warsztaty  już od najmłodszych lat zaszczepiamy w dzieciach chęć niesienia pierwszej pomocy.
Wiedza i umiejętności zdobyte podczas warsztatów pomogły zrozumieć najmłodszym jak ważna jest idea pomagania drugiej osobie niezależnie od wzrostu i wieku. Nawet tak mały człowiek może uratować komuś życie – czasem wystarczy, że będzie wiedział, jak wezwać pomoc.
Dziękujemy za  wspaniałą inicjatywę Ratownikom Klubu HDK „Maltański Legion”.
Życzymy samych sukcesów w życiu prywatnym i zawodowym.
Dzieci z klasy II b wraz z wychowawcą :)
Od września 2017 r. uczniowie klasy Ia oraz klasy Ib  rozpoczęli swoją przygodę z programem „Sprawny Dolnoślązaczek”. Bardzo aktywnie uczestniczyli w  lekcjach wychowania fizycznego prowadzonych przez nauczyciela, p.  Marzenę Mazur. Pierwszym krokiem, by stać się Sprawnym Dolnoślązaczkiem , było przejście przez próby sprawnościowe. Następnie uczniowie stanęli przed kolejnym wyzwaniem, by zdobyć pierwszą sprawność -  gimnastyk. Uczniowie wykonywali próby o charakterze zwinnościowym , próby równowagi, przejście na ławeczce z ramionami w bok i woreczkiem na głowie oraz zwis na drążku. Wszyscy świetnie sobie poradzili i już nie mogą doczekać się następnej sprawności.
Marzena Mazur
Wzorem ubiegłych lat Powiatowy Ośrodek Doradztwa Metodycznego w Polkowicach zaprosił uczniów naszej szkoły do udziału w konkursie grafiki komputerowej. Była to już czternasta edycja tego konkursu. Jury konkursowe oceniało prace dla szkół podstawowych w dwóch kategoriach wiekowych: klasy I-III oraz klasy IV-VI. W etapie szkolnym konkursu wzięło udział 103 uczniów z klas III oraz 241 z klas IV-VI.
W bieżącym roku przypada 100 rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości. Dlatego zadaniem uczniów było przygotowanie prac związanych z tym tematem. Uczniowie klas klas I-III było przygotowywali w edytorze graficznym Paint prace pt. "Polska moja ojczyzna", zaś ich starsi koledzy plakaty pt. „Orzeł biały – nasza duma”.

Więcej…

W poniedziałek 07 maja 2018 r. Dyrektor SP-2 p. Joanna Wróblewska wręczyła uczniom, za szczególne osiągnięcia sportowe, Nagrody Burmistrza Polkowic w postaci karnetów umożliwiających korzystanie z oferty Aquaparku w Polkowicach.
Nagrodzeni uczniowie to: Kicaj Tymoteusz, Krażewska Gaja, Łagowska Julia, Młodzik Oliwia, Smoliński Mateusz, Smolińska Oliwia, Stępień Zuzanna, Żynkowska Maria.
SU.