Get Adobe Flash player
NASZA SZKOŁA OFERUJE: RÓŻNORODNE SEKCJE SPORTOWE, ROZWÓJ ZAINTERESOWAŃ TEATRALNYCH ORAZ REDAKCYJNYCH, ROZWÓJ UZDOLNIEŃ MATEMATYCZNO-PRZYRODNICZYCH, LEKCJE W PRZYRODZIE, CIEKAWE LEKCJE HISTORII, ZAJĘCIA TANECZNE, GIMNASTYKĘ ARTYSTYCZNĄ, PŁYWANIE, ZAJĘCIA EDUKACYJNE Z WYKORZYSTANIEM TABLIC INTERAKTYWNYCH, STAŁE ŁĄCZE Z INTERNETEM, INDYWIDUALNE STANOWISKA KOMPUTEROWE, MULTIMEDIALNĄ CZYTELNĘ, OPIEKĘ ŚWIETLICOWĄ Z DOŻYWIANIEM, OPIEKĘ PIELĘGNIARSKĄ I STOMATOLOGICZNĄ, FACHOWĄ POMOC KOREKCYJNO-KOMPENSACYJNĄ I DYDAKTYCZNO-WYRÓWNAWCZĄ, PROFESJONALNĄ OPIEKĘ LOGOPEDY, ZAJĘCIA DLA UCZNIÓW Z DYSLEKSJĄ, KONSULTACJE PRZED SPRAWDZIANEM, ROZWÓJ JĘZYKA ANGIELSKIEGO, ZAJĘCIA POD NAZWĄ „DOBRY START PRZEDSZKOLAKA”, KOŁO INICJATYW TWÓRCZYCH, KOŁO „BEZPIECZEŃSTWO W RUCHU DROGOWYM”, ZAJĘCIA WSPIERAJACE POŻĄDANE ZACHOWANIA METODĄ POZYTYWNYCH WZMOCNIEŃ-ART.-TERAPIA, REALIZACJĘ PROJEKTÓW W RAMACH EUROPEJSKIEGO FUNDUSZU SPOŁECZNEGO.
"Wszystko będzie tak, jak chcesz, musisz tylko ciastko zjeść”.
Spektakl „Alicja”, który obejrzeliśmy w Teatrze Capitol był pysznym ciasteczkiem, podanym w niezwykle dopracowanej scenerii. Spektakl wymykał się spod jednoznacznej interpretacji, zaskakiwał i zadziwiał. Dobrze to oddają słowa Szymona Dudka, którego przecież trudno zaskoczyć, a jednak powiedział: „Wiele rzeczy wylatywało nie wiadomo skąd, wszystko zmieniało się błyskawicznie”. Tak to bywa we śnie. Wszystko jest nagłe, zaskakujące i nieprzewidywalne, łatwo się pogubić. Tym bardziej kiedy sen jest inspirowany przeżyciami relacji rodzinnych, bo przecież Alicja wyśniła głównie swoich najbliższych oraz gości odwiedzających jej dom.
Nadążanie za żywą fabułą wymagało intelektualnego skupienia. Scena tętniła życiem, kolorami, efektami komputerowymi. Sceneria, kostiumy, musicalowe utwory przygotowane były z wielkim rozmachem i starannością.
Była to naprawdę pyszna zabawa z fantazją. Warto było. Dobranoc… Kolorowych snów…
Beata Wiśniewska

Więcej…

Uczniowie naszej szkoły w ramach przygotowania do ogłoszenia św. Sebastiana patronem miasta na lekcji religii poznali postać świętego męczennika, a następnie wykonali prace o nim. Zachęcamy do obejrzenia wystawy, która znajduje się w holu szkoły.
Renata Chmielowska
Zobacz galerię zdjęć
Ogłaszamy konkurs na jubileuszową zwrotkę hymnu szkoły. Zachęcamy uczniów oraz wszystkich pracowników do wzięcia udziału w tym projekcie. Zwycięzca, oprócz satysfakcji, zapisze się na kartach historii SP- 2. Propozycje do końca maja prosimy przekazywać do czytelni szkolnej.
Od 1 do 7 maja przeżywaliśmy Tydzień Biblijny. Wolontariusze naszej szkoły przygotowali zakładki do książek z cytatami biblijnymi, które zostały rozdane po Mszach św. w niedzielę 1 maja w parafii Matki B. Łaskawej i św. Sebastiana w Polkowicach.
Renata Chmielowska
Zobacz galerię zdjęć
27 kwietnia, w ramach Polkowickiego Festiwalu Ziemi, klasa 1a miała przyjemność uczestniczyć w wydarzeniach ekologicznych. Uczniowie obejrzeli ciekawe przedstawienia o tematyce ekologicznej, które przygotowały dzieci z polkowickich przedszkoli i szkół. Dzieci przygotowały piękne stroje ekologiczne, w których się zaprezentowały na koniec Festiwalu. Za uczestnictwo w pokazie mody każdy z uczestników został obdarowany lizakiem oraz jabłkiem. Wszystkim dopisywał dobry humor i słoneczna pogoda.
Agata Gierlich
Zobacz galerię zdjęć
Znamy już wyniki Ogólnopolskiego Konkursu Czytelniczo-Fotograficznego pn. „Zatrzymany w kadrze - zmień się w postać z książek Kornela Makuszyńskiego”.
Patronat honorowy nad konkursem objął Burmistrz Polkowic pan Łukasz Puźniecki.
W konkursie wzięły udział szkoły podstawowe im. Kornela Makuszyńskiego z całego kraju oraz szkoły z powiatu polkowickiego. Wpłynęły 43 fotografie.
Celem konkursu było przybliżenie twórczości Kornela Makuszyńskiego  oraz  zachęcanie dzieci do czytania książek autora. Uczestnicy konkursu mieli za zadanie upodobnić się do wybranej przez siebie postaci z książek Patrona  i wykonać zdjęcie. Fotografie, które otrzymaliśmy, pokazały kreatywność, pomysłowość i dużą wyobraźnię uczniów.
Jury miało nie lada problem, aby wybrać najciekawsze prace, dlatego postanowiono, że oprócz wyłonienia nagród głównych przyzna wyróżnienia, nagrodę specjalną oraz nagrodę ART&FLOWER GALLERY.

Więcej…

http://www.medicus.ump.edu.pl/images/O-nas/do-artykulow/szkola-z-misja-duze.png