11 października klasa 3b i 3c udały się na wycieczkę do Regionalnego Ośrodka Edukacji Ekologicznej w Dziewinie. Celem wycieczki było inicjowanie i wspieranie wszelkich działań, których wartością jest poprawa stanu otaczającego nas środowiska. Uczniowie z podziałem na dwie grupy, wyposażeni w lornetki odwiedzili obszar Łęgów Odrzańskich w sąsiedztwie starorzecza Odry oraz porozmawiali z Jacentym Chomontem - edukatorem, członkiem Koła Łowieckiego „Dzik” w Legnicy.
Oprócz zajęć w terenie odbyły się również warsztaty laboratoryjne. Dzięki dostępnym przedmiotom i rekwizytom uczniowie otrzymali ciekawe informacje o otaczającym nas świecie. Przede wszystkim zapoznali się z instrumentami oraz naczyniami laboratoryjnymi. Przeprowadzając krótkie doświadczenia uczniowie badali próbki wody oraz sprawdzali przepuszczalność gleby. Dużym zainteresowaniem cieszyły się mikroskopy przeznaczone do obserwacji przyrody. Piasek kinetyczny służył do odciskania i rozpoznawania tropów zwierząt.
Pobyt w Dziewinie zakończony był ogniskiem oraz pieczeniem kiełbasek.
7 października na ścieżce zdrowia odbyły się  Gminne Sztafetowe Biegi Przełajowe dla klas I- III. Organizatorem imprezy  był Szkolny Związek Sportowy i Polkowickie Przedsiębiorstwo Komunalne. Uczniowie naszej szkoły pod opieką swoich wychowawców i nauczycieli świetlicy mieli okazję biegać na dystansie 300-400 m i spędzić aktywnie czas w otoczeniu przyrody. Dzieci spisały się znakomicie i wszystkie ukończyły swój bieg. Klasy biorące udział w imprezie otrzymały pamiątkowe dyplomy i drobne upominki. Uczniów zachęcamy do codziennej aktywności ruchowej i kolejnych udanych startów w zawodach sportowych!
Barbara Zaleska
Zobacz galerię zdjęć
W środę (6.10. 2021), klasy 8b i 8d odwiedziły Kino Centrum Kultury w Polkowicach w celu obejrzenia filmu "Najlepszy", w reż. Łukasza Palkowskiego.
Akcja filmu toczy się w Legnicy za czasów PRL-u., młody narkoman (Jerzy Górski) pewnym krokiem zmierza do grobu. Narkotyki są dla niego sposobem ucieczki przed szaroburą rzeczywistością, pomagają przetrwać i ułatwiają międzyludzkie kontakty. I kiedy wszystko wskazuje na to, że Jurek wkrótce odejdzie z tego świata, młody chłopak przechodzi przemianę. Krok po kroku z narkomana przeobraża się w zapalonego triathlonistę, z sukcesami startującego w zawodach rangi międzynarodowej.
Film każdemu się spodobał, wszyscy byli zapatrzeni w ekran i oglądali z ciekawością rozwój akcji.
Po seansie główny bohater Jerzy Górski prowadził dyskusję, zadawał nam pytania oraz opowiadał o swoim życiu. Po przemowie mogliśmy zrobić sobie z nim zdjęcie. Środowe wyjście było niesamowitym przeżyciem!
O.P. kl.8D

Drodzy Uczniowie!

Zbliża się termin szkolnych eliminacji konkursów przedmiotowych "zDolny Ślązak". Są to konkursy wojewódzkie, skierowane do wszystkich uczniów szkół podstawowych z terenu województwa dolnośląskiego.
Uczniom przygotowującym się do konkursów przypominamy o regulaminie, w którym zamieszczone są szczegółowe wymagania dla poszczególnych etapów wszystkich przedmiotów.
Konkursy realizowane są w ramach Dolnośląskiego Systemu Wspierania Uzdolnień.
10 października będziemy przeżywali 21. Dzień Papieski pod hasłem "Nie lękajcie się". W tym dniu w całym kraju będą organizowane konferencje naukowe, koncerty i wydarzenia kulturalne. Wolontariusze będą zbierać datki na stypendia dla uzdolnionej, ale niezamożnej młodzieży. Serdecznie zapraszamy dzieci wraz z rodzicami do parafii Matki Boskiej Łaskawej i św. Sebastiana na koncert papieski, który odbędzie się o godz. 19.15. W ramach zbiórki środków finansowych uczniowie z wolontariatu będą zbierali datki na Fundację "Dzieło Nowego Tysiąclecia". W dniu papieskim będą sprzedawane "papieskie kremówki". Środki zgromadzone będą przeznaczone na zakup strojów dla chórku dziecięcego z parafii.
Małgorzata Klepacka
06.10.2021 roku uczennice klasy VIII: Zuzanna Stępień i Oliwia Szumska po raz pierwszy w historii naszej szkoły wzięły udział w Igrzyskach Młodzieży Szkolnej w finale wojewódzkim dwuboju nowoczesnego dziewcząt. Na początku zmagań zawodniczki dzielnie rywalizowały na stadionie lekkoatletycznym w biegu na 1000m, a następnie po 40-minutowym odpoczynku startowały na basenie, płynąc 100m stylem dowolnym.
W biegach na 1000m Oliwia Szumska uzyskała drugi wynik z czasem 3:48,36s, zdobywając 949 punktów, a Zuzanna Stępień trzeci rezultat z wynikiem 3:52,77s – 922 punkty.
Natomiast na pływalni w stylu dowolnym Zuzanna Stępień przepłynęła 100m w czasie 1:35,21 s. (814 pkt.), a Oliwia Szumska osiągnęła 478 pkt. za czas 2:03,50s.
Na punkty drużyny złożyły się łącznie wyniki obu uczennic:
Zuzanna Stępień – 1736 punktów
Oliwia Szumska  – 1427 punktów.
Reprezentacja naszej szkoły zdobyła 31163 punkty, co w klasyfikacji końcowej dało IX miejsce na XIV startujących drużyn w kategorii dziewcząt na Dolnym Śląsku.
Pragnę podkreślić, że dziewczęta na co dzień nie trenują pływania. Kilka spotkań na basenie w Szkole Podstawowej nr 3 oraz w Aquaparku pozwoliło udoskonalić pewne elementy techniki pływania i przyczyniło się do tego sukcesu.
Dziękuję i gratuluję naszym zawodniczkom.
Andrzej Ambroziak
W związku z obchodami 50 rocznicy powstania naszej Szkoły (1972-2022) zapraszamy uczniów klas 4-8 Szkoły Podstawowej nr 2 im. Kornela Makuszyńskiego w Polkowicach do udziału w konkursie informatyczno-plastycznym na przygotowanie logo obchodów 50-lecia SP2.
Nauczyciele informatyki.
Szczegóły w regulaminie.