Get Adobe Flash player
NASZA SZKOŁA OFERUJE: RÓŻNORODNE SEKCJE SPORTOWE, ROZWÓJ ZAINTERESOWAŃ TEATRALNYCH ORAZ REDAKCYJNYCH, ROZWÓJ UZDOLNIEŃ MATEMATYCZNO-PRZYRODNICZYCH, LEKCJE W PRZYRODZIE, CIEKAWE LEKCJE HISTORII, ZAJĘCIA TANECZNE, GIMNASTYKĘ ARTYSTYCZNĄ, PŁYWANIE, ZAJĘCIA EDUKACYJNE Z WYKORZYSTANIEM TABLIC INTERAKTYWNYCH, STAŁE ŁĄCZE Z INTERNETEM, INDYWIDUALNE STANOWISKA KOMPUTEROWE, MULTIMEDIALNĄ CZYTELNĘ, OPIEKĘ ŚWIETLICOWĄ Z DOŻYWIANIEM, OPIEKĘ PIELĘGNIARSKĄ I STOMATOLOGICZNĄ, FACHOWĄ POMOC KOREKCYJNO-KOMPENSACYJNĄ I DYDAKTYCZNO-WYRÓWNAWCZĄ, PROFESJONALNĄ OPIEKĘ LOGOPEDY, ZAJĘCIA DLA UCZNIÓW Z DYSLEKSJĄ, KONSULTACJE PRZED SPRAWDZIANEM, ROZWÓJ JĘZYKA ANGIELSKIEGO, ZAJĘCIA POD NAZWĄ „DOBRY START PRZEDSZKOLAKA”, KOŁO INICJATYW TWÓRCZYCH, KOŁO „BEZPIECZEŃSTWO W RUCHU DROGOWYM”, ZAJĘCIA WSPIERAJACE POŻĄDANE ZACHOWANIA METODĄ POZYTYWNYCH WZMOCNIEŃ-ART.-TERAPIA, REALIZACJĘ PROJEKTÓW W RAMACH EUROPEJSKIEGO FUNDUSZU SPOŁECZNEGO.
23 i 24 czerwca 2022 r. społeczność naszej szkoły żegnała kończący się rok szkolny podczas uroczystych akademii. Uroczystościom wręczenia nagród i wyróżnień oraz pożegnania absolwentów towarzyszyły występy chóru oraz uzdolnionych uczniów i uczennic. Pożegnano również odchodzącą na emeryturę p. Wiesławę Kalitę, która przez 33 lata związana była z SP-2. 24 czerwca także dyrektor szkoły, p. Joanna Wróblewska, występowała po raz ostatni w tej roli. Społeczność szkolna przekazała serdeczne podziękowania za wkład pracy i serce, które zostanie z nami na zawsze. Całość uroczystości zakończył polonez absolwentów, w którym uczestniczyła p. dyrektor oraz zaproszony gość- Burmistrz Polkowic, p. Łukasz Puźniecki, zaproszony do tańca przez nauczycielkę, p. Małgorzatę Zujewicz. Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć. Do zobaczenia po wakacjach, podczas których koniecznie pamiętajcie o zachowaniu zasad bezpiecznego wypoczynku!

Dyrekcja, Grono Pedagogiczne oraz Społeczność Uczniowska dziękują za okazaną pomoc w organizacji WIECZORKU WSPOMNIEŃ z okazji zblizającego się 50lecia SP2.

KLIKNIJ ABY POWIĘKSZYĆ

KLIKNIJ ABY POWIĘKSZYĆ

KLIKNIJ ABY POWIĘKSZYĆ

KLIKNIJ ABY POWIĘKSZYĆ

KLIKNIJ ABY POWIĘKSZYĆ

KLIKNIJ ABY POWIĘKSZYĆ

KLIKNIJ ABY POWIĘKSZYĆ

KLIKNIJ ABY POWIĘKSZYĆ

KLIKNIJ ABY POWIĘKSZYĆ

KLIKNIJ ABY POWIĘKSZYĆ

KLIKNIJ ABY POWIĘKSZYĆ

 

Dyrektor Szkoły zaprasza Rodziców dzieci, które w roku szkolnym 2022/2023 będą uczęszczały do klas pierwszych w Szkole Podstawowej Nr 2 im. K. Makuszyńskiego w Polkowicach, na spotkanie organizacyjne.

Spotkanie rozpocznie się stołówce szkolnej,

o godz. 16.00, we wtorek 28 czerwca 2022 r.

Zajęcia integracyjne dla pierwszoklasistów planowane

są w dniach 30.08.2022 r.- 31.08.2022 r.

Wychowawcy oddziałów przedszkolnych zapraszają Rodziców dzieci rozpoczynających przygotowanie przedszkolne na spotkanie organizacyjne.

Spotkanie rozpocznie się stołówce szkolnej, o godz. 16.30, w poniedziałek 27 czerwca 2022 r.

 

Zajęcia integracyjne dla dzieci rozpoczynających przygotowanie przedszkolne planowane są w dniach 30.08.2022 r.- 31.08.2022 r.

Wychowawcy oddziałów przedszkolnych
Monika Ziemniak
Agnieszka Cicha-Wójcik
Monika Mokrogulska

Z wielką przyjemnością informujemy, że po dwóch latach przerwy powróciła Gala Talentów. Oto przedstawiamy tegorocznych laureatów.

TALENT ROKU SZKOLNEGO 2021/2022 - LAUREACI W KATEGORII

 

WSZECHSTRONNIE UTALENTOWANA

Oliwia Szumska

 

SPORT

Marcel Śliwka

SPORT

Mateusz Dziadosz

SPORT

Beniamin Babczyński

JĘZYK POLSKI

Alicja Fatyga

JĘZYK ANGIELSKI

Sonia Chwedczuk

JĘZYK NIEMIECKI

Malwina Namyślak

SPOŁECZNIE ZAANGAŻOWANY

Szymon Dudek

TEATR, RECYTACJA


Dominika Widuch

PLASTYKA, SPORT


Zuzanna Stępień

Wszystkim uczniom gratulujemy sukcesów i wysokich wyników w nauce w II semestrze roku szkolnego 2021/2022. Trzymamy kciuki za Was w przyszłym roku szkolnym. Poniżej zamieszamy Złotą Listę uczniów klas 4-8, którzy uzyskali średnie ocen równe lub większe od 4,75 oraz listę uczniów klas 1-3 wyróżniających się w nauce i zachowaniu. W załączniku znajdziecie również listę stypendystów.
.
Złota lista
Stypendyści
Nasza szkoła przystąpiła do Ogólnopolskiego Projektu Edukacyjnego „Gramy Zmysłami”. Dzieci z oddziału przedszkolnego „0”, grupa „MISIE” oraz niektórzy uczniowie  zajęć rewalidacji indywidualnej w trakcie obecnego roku szkolnego realizowali przeróżne zadania w ramach rozwijania zmysłów.
W każdym miesiącu, od października do maja, nauczyciele na terenie całego kraju tworzyli warunki sprzyjające wielozmysłowemu poznawaniu świata w trakcie zabaw i sytuacji edukacyjnych. Każdy miesiąc to inne zadanie:
Październik – Ścieżka sensoryczna
Listopad – Słuch
Grudzień – Wzrok
Styczeń – Dotyk
Luty – Węch
Marzec – Smak
Kwiecień – Sensoryczny spacer
Maj – Sensoryczna plastyka
Oprócz poszerzenia i wzbogacenia wiedzy na temat integracji sensorycznej i zmysłów, udało się rozbudzić kreatywność u dzieci. Zabawa była przednia, co widać w galerii zdjęć. Teraz czekamy na certyfikat i kolejną edycję tego programu.
Agnieszka Adamowicz
http://www.medicus.ump.edu.pl/images/O-nas/do-artykulow/szkola-z-misja-duze.png