Zapraszamy uczniów klas IV-VIII naszej szkoły do udziału w konkursie grafiki komputerowej na wykonanie projektu kartki świątecznej.
Termin wykonania i przekazania prac do nauczycieli informatyki do 13 grudnia 2021.
UWAGA! Każdy uczeń, który weźmie udział w konkursie otrzyma również ocenę cząstkową z informatyki.
Przeczytaj uważnie regulamin konkursu znajdujący się poniżej.
Nauczyciele informatyki
Zakończył się szkolny etap Dolnośląskiego Konkursu zDolny Ślązak z różnych przedmiotów. Wszystkim uczestnikom dziękujemy za przygotowania i udział. Szczególnie gratulujemy tym, którzy w szkole napisali najlepiej.
Miło nam poinformować, że do etapu powiatowego zakwalifikowali się:
- Oliwia Szumska z klasy 8c z języka polskiego, matematyki i chemii
- Alicja Fatyga z klasy 8d z języka polskiego i biologii
- Sonia Chwedczuk z klasy 7c z języka angielskiego
- Dominika Widuch z klasy 7c z biologii
- Miłosz Wybieralski z klasy 7d z biologii
Gratulujemy i życzymy powodzenia w etapie powiatowym.
Monika Studzińska
W październiku w ramach XI Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia w naszej szkole odbył się konkurs, w którym zostali wybrani mistrzowie – MT EXPERT TABLICZKI MNOŻENIA. Uczniowie w jak najkrótszym czasie musieli wykonać działania z tabliczki mnożenia.Oto laureaci:
KLASY IV:
III m – Nikola Brzezowska – 8C
Wszystkim gratulujemy :)
Marta Sołoducho i Gizela Siemaszko
„Śniadanie daje moc”- pod takim hasłem uczniowie klas 0-III w listopadzie przygotowywali wspólnie ze swoimi wychowawcami zdrowy posiłek. Na talerzach królowały piękne, smaczne i bardzo zdrowe kanapki oraz kolorowe koktajle. Przygotowanie tych pyszności zajęło dzieciom sporo czasu, ale na zakończenie wszyscy z apetytem zjedli przygotowane przez siebie śniadanie. Nasi uczniowie doskonale wiedzą, że śniadanie jest najważniejszym posiłkiem w ciągu dnia i dostarcza niezbędnej energii do nauki i zabawy oraz  sprzyja koncentracji podczas lekcji.
Barbara Zaleska
16.11.2021 r. w Gierałtowcu odbył się finał wojewódzki Igrzysk Dzieci w tenisie stołowym. W kategorii chłopców naszą szkołę reprezentowali uczniowie: Mateusz Dziadosz kl. 6a, Marcel Śliwka kl. 7c. Na 17 startujących zawodników najwyżej sklasyfikowany został Marcel Śliwka, zajmując ostatecznie VIII miejsce. Drużynowo w kategorii chłopców uczniowie SP2 Polkowice zajęli III miejsce.
17.11.2021 r. był kolejnym dniem zmagań uczniów w tenisie stołowym, w którym rywalizowali między sobą chłopcy i dziewczęta w finale wojewódzkim w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej. W zawodach w kategorii dziewcząt reprezentowała naszą szkołę Amelia Pietrzak kl. 7c, a wśród chłopców Sebastian Michułka kl. 7c. W kategorii dziewcząt Amelia Pietrzak po zaciętej walce w meczu o finał B zajęła ostatecznie IV miejsce indywidualnie i drużynowo.
nauczyciel wf Andrzej Ambroziak
Między 9 a 24 października tysiące ludzi wzięło udział w imprezach programistycznych organizowanych w ramach Europejskiego Tygodnia Kodowania (Europe Code Week). Celem tej inicjatywy jest zainteresowanie programowaniem jak najliczniejszej grupy ludzi w każdym wieku – od przedszkolaków po seniorów.
Wśród wszystkich państw zaangażowanych w Europejski Tydzień Kodowania Polska zajęła w tym roku trzecie miejsce pod względem liczby zorganizowanych imprez. Pasjonaci programowania w naszym kraju przygotowali aż 14 900 wydarzeń, podczas których osoby w różnym wieku i o różnym poziomie zaawansowania mogły rozwijać swoje kompetencje cyfrowe. W bieżącym roku wyprzedziły nas tylko Monoko (I miejsce) i  Malta (II miejsce).
W obchodach Tygodnia Kodowania wzięli udział również uczniowie koła informatycznego pod kierunkiem pana Roberta Zarasia. W ramach CodeWeek zbudowali i zaprogramowali swojego pierwszego robota zbudowanego z klocków Lego Mindstorms NXT 2.0.
Cieszymy się, że nasz udział w Europejskim Tygodniu Kodowania pozwolił Polsce na zajęcie 3go miejsca i postaramy się o ponowny udział w przyszłym roku.
9.11.2021r w Szkole Podstawowej nr 3 w Polkowicach odbył się etap powiatowy Igrzysk Dzieci w koszykówce 3x3 dziewcząt i chłopców. Z powodu kwarantanny zawodniczek w kategorii dziewcząt nasza szkoła nie wzięła udziału. Natomiast drużyna chłopców z klasy VIa w składzie: Mateusz Dziadosz, Karol Mańka i Oskar Jankowski zajęła I miejsce, uzyskując awans do dalszego etapu rozgrywek. Do zawodów przygotował uczniów nauczyciel wychowania fizycznego Andrzej Ambroziak. Półfinał strefy legnickiej odbędzie się 20.12.2021 r.