Get Adobe Flash player
NASZA SZKOŁA OFERUJE: RÓŻNORODNE SEKCJE SPORTOWE, ROZWÓJ ZAINTERESOWAŃ TEATRALNYCH ORAZ REDAKCYJNYCH, ROZWÓJ UZDOLNIEŃ MATEMATYCZNO-PRZYRODNICZYCH, LEKCJE W PRZYRODZIE, CIEKAWE LEKCJE HISTORII, ZAJĘCIA TANECZNE, GIMNASTYKĘ ARTYSTYCZNĄ, PŁYWANIE, ZAJĘCIA EDUKACYJNE Z WYKORZYSTANIEM TABLIC INTERAKTYWNYCH, STAŁE ŁĄCZE Z INTERNETEM, INDYWIDUALNE STANOWISKA KOMPUTEROWE, MULTIMEDIALNĄ CZYTELNĘ, OPIEKĘ ŚWIETLICOWĄ Z DOŻYWIANIEM, OPIEKĘ PIELĘGNIARSKĄ I STOMATOLOGICZNĄ, FACHOWĄ POMOC KOREKCYJNO-KOMPENSACYJNĄ I DYDAKTYCZNO-WYRÓWNAWCZĄ, PROFESJONALNĄ OPIEKĘ LOGOPEDY, ZAJĘCIA DLA UCZNIÓW Z DYSLEKSJĄ, KONSULTACJE PRZED SPRAWDZIANEM, ROZWÓJ JĘZYKA ANGIELSKIEGO, ZAJĘCIA POD NAZWĄ „DOBRY START PRZEDSZKOLAKA”, KOŁO INICJATYW TWÓRCZYCH, KOŁO „BEZPIECZEŃSTWO W RUCHU DROGOWYM”, ZAJĘCIA WSPIERAJACE POŻĄDANE ZACHOWANIA METODĄ POZYTYWNYCH WZMOCNIEŃ-ART.-TERAPIA, REALIZACJĘ PROJEKTÓW W RAMACH EUROPEJSKIEGO FUNDUSZU SPOŁECZNEGO.
Wzorem ubiegłych lat Powiatowy Ośrodek Doradztwa Metodycznego w Polkowicach zaprosił uczniów naszej szkoły do udziału w konkursie grafiki komputerowej. Była to już czternasta edycja tego konkursu. Jury konkursowe oceniało prace dla szkół podstawowych w dwóch kategoriach wiekowych: klasy I-III oraz klasy IV-VI. W etapie szkolnym konkursu wzięło udział 103 uczniów z klas III oraz 241 z klas IV-VI.
W bieżącym roku przypada 100 rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości. Dlatego zadaniem uczniów było przygotowanie prac związanych z tym tematem. Uczniowie klas klas I-III było przygotowywali w edytorze graficznym Paint prace pt. "Polska moja ojczyzna", zaś ich starsi koledzy plakaty pt. „Orzeł biały – nasza duma”. Jednym z warunków przyjęcia pracy było jej samodzielne wykonanie, tzn. nie powielanie obrazów ściągniętych z Internetu, podpatrzonych w książkach itp. Szkolna komisja konkursowa w składzie: Pani dyrektor Ewa Fedorczak, Pani Jolanta Gucińska, Pani Beata Wiśniewska, Pani Jolanta Turkiewicz oraz Pani Andżelika Jakubowska oraz Pani Danuta Jach miała wyjątkowo trudne zadanie, ponieważ wszystkie prace były bardzo interesujące. Szczególną uwagę, tak jak w poprzednich latach, zwrócono na to, że uczniowie włożyli wiele wysiłku w przygotowanie prac. W wyniku burzliwych obrad wyłoniono po 10 prac z każdej kategorii, które będą reprezentowały naszą szkołę w etapie powiatowym. Oto nazwiska autorów prac:
Kategoria klas I-III - „Polska – moja ojczyzna” – ilustracja.
Hanna Bandurowska 3c, Emilia Drobny 3e, Amelia Drozda 3d, Kacper Dusza 3c, Blanka Florek 3b, Maciej Kozłowski 3c, Oliwia Mokiejewska 3d, Daria Paduch 3d, Amelia Parusel 3a, Julia Parusel 3a.
Kategoria klas IV-VI - „Orzeł biały – nasza duma” – plakat z okazji 100 lat niepodległości Polski.
Jessica Jachacy 6a, Julia Jankowska 5c, Anastazja Kanicka 5d, Patrycja Kowalska 6a, Mateusz Kubiś 4d, Hubert Kukulski 5a, Weronika Siwarga 4c, Zuzanna Stępień 4d, Patrycja Wiśniewska 6a, Justyna Wrona 6a.
Wśród każdej dziesiątki wyłoniono zwycięzców etapu szkolnego konkursu:
Kategoria klas I-III
I m-ce Blanka Florek 3b,
II m-ce Daria Paduch 3d oraz Kacper Dusza 3c,
III m-ce Amelia Parusel 3a, oraz Julia Parusel 3a,
Kategoria klas IV-VI
I m-ce Anastazja Kanicka 5d,
II m-ce Jessica Jachacy 6a,
III m-ce Julia Jankowska 5c oraz Zuzanna Stępień 4d.
Zwycięzcom i laureatom etapu szkolnego gratulujemy. Czekamy z niecierpliwością na wyniki etapu powiatowego.
Koordynator szkolnego etapu Robert Zaraś