Szósta klasa to najlepszy czas w moim życiu. Zostałem odkryciem aktorskim Dolnośląskiego Przeglądu Aktorskiego F-Art w Kłodzku. Warto było cały rok chodzić na zajęcia aktorskie w naszej szkole. Szachy to moja druga pasja. W jej realizacji w Dwójce, mogę wykorzystywać szachy plenerowe.
Tadek Ratajczyk  kl. 7c SP2
Zajęcia z robotyki!!! - Mogę realizować swoje pomysły, a najfajniejsze są spotkania z przedszkolakami, gdzie prezentujemy nasze konstrukcje. Czuję się wtedy ekspertem ;)
Szymon  Widuch kl. 7c SP2
Pierwsza w szkole (w roku szkolnym 2017/2018) "Złota karta dla laureata konkursu" należała do Kacpra, a druga do mnie. Tak naprawdę prawie się z nią nie rozstaję? Konkurs za konkursem…
Franek Gabrowski kl. 7c SP2
Najbardziej lubię przerwy. Fajne są dyżury, gdy opiekujemy się pierwszakami. Lubię też strefę tańca, a czasem zaszywam się w strefie ciszy. Turnieje piłki nożnej to moja pasja, w zeszłym roku w szkolnych igrzyskach sportowych razem z klasą reprezentowaliśmy Brazylię. No a potem zostałem … SPORTOWCEM ROKU! Nasza szkoła jest OK!
Dominik Malcher kl. 7a SP2
Witam! Z tej strony Tomek. Kamera i aparat to mój żywioł. Bawi mnie obserwacja szkolnego życia przez obiektyw i wcielanie się w rolę "Szkolnego Reportera".Zawsze zobaczę coś ciekawego. Na imprezach szkolnych  często gram na perkusji i śpiewam (nawet w duetach z nauczycielami).
Tomek Ratka kl. 7c SP2
Najlepsze były poniedziałki. Na szkolnych zajęciach ceramiki świetnie się bawiliśmy. Często sama się dziwiłam, że potrafię zrobić z gliny takie rzeczy i zobaczyć je na wystawie.
Klaudia  Struk kl.7b SP2
Nawet jak mam doła, w szkole humor zawsze mi się poprawia. Dwójka to fajni ludzie i życzliwy klimat. Moją pasją są sztuki plastyczne. Zwycięstwo w unijnym konkursie plastycznym to mój największy sukces w klasie szóstej.
Justyna Wrona kl. 7a SP2
Hejka! Zamurowało mnie, gdy 3 września zobaczyłam nowe super pracownie i nowoczesne sale lekcyjne. Od razu nabrałam chęci do nauki, choć w głowie jeszcze wakacyjne wspomnienia. Mam nadzieję, że projekty edukacyjne będą takie ciekawe jak w ubiegłym roku.
Natalia Mroczko kl. 7a SP2
Hej! Przyjaźnimy się od lat. Uwielbiamy szkolne wycieczki, w ubiegłym roku w Warszawie było super! Ciekawe, gdzie wyruszymy w siódmej klasie? Nasza  propozycja to Park Trampolin we Wrocławiu.
Zosia Wojtkowiak i Agata Hojdeczko kl.7c SP2
W naszej szkole ludzie są spoko. Chętnie pomagają, a akcje charytatywne to codzienność. Podoba nam się praca w wolontariacie, może kiedyś to my pojedziemy do Afryki pomagać innym:)
Gosia Staszak i Gosia Radziwoń kl. 7c SP2
Nuda??? Nie w naszej szkole! W tym roku zapisuję się na judo! Dwójka jest THE BEST!!!
Paweł  Kikut kl. 7b SP2
Byłam w szoku, gdy dostałam statuetkę Talent Roku w kategorii: SPORT. Nie mogłam uwierzyć, bo inni też mieli wiele sukcesów. To było super!
Gosia Kurczyna kl. 7b SP2
Wakacje szybko minęły. Przed nami nowe wyzwania: geografia, fizyka, chemia… ale w designerskich pracowniach na pewno będzie cool :) Kocham moją szkołę!
Tymek  Kicaj kl. 7b SP2
Każdego ranka cieszę się ze spotkania z uczniami, którzy są dla mnie i wszystkich nauczycieli SP 2 inspiracją do twórczej aktywności oraz podejmowania nowych inicjatyw edukacyjnych, realizowanych w życzliwej atmosferze nauki i zabawy.
„DWÓJKA” JEST THE BEST!!! Zapraszam!!!
Joanna Wróblewska
Dyrektor Szkoły Podstawowej Nr 2