24 czerwca 2016 roku społeczność naszej szkoły, wraz z zaproszonymi gośćmi: Burmistrzem Polkowic, p. W. Wabikiem, przedstawicielami Urzędu Gminy - p. D. Trzmielewską i p. P. Nowakiem, ks. I. Wójsem oraz byłą dyrektor p. J. Lisiecką, pożegnała rok szkolny 2015/2016. Podczas akademii z rąk Burmistrza nagrody otrzymali najlepsi uczniowie naszej szkoły: Mateusz Horbas i Wiktor Pawłowski. Pani dyr. J. Wróblewska wręczyła wyróżnienia uczniom, którzy osiągnęli wysokie wyniki w zachowaniu, nauce i sporcie. Rodzice dzieci, które wyróżniły się najbardziej, otrzymali listy gratulacyjne. Całość gali uświetniały występy artystyczne: piosenki, tańce oraz solo na perkusji w wykonaniu ucznia klasy VIc, Piotra Kielocha. Dzień ten był ostatnim w szkole podstawowej dla uczniów klas VI, którzy po wakacjach rozpoczną naukę w gimnazjum. Jednak teraz - przede wszystkim - należny wszystkim odpoczynek! Wesołych, ciekawych i bezpiecznych wakacji!

Zebranie informacyjne Wychowawców z Rodzicami dzieci, które rozpoczną naukę w klasach pierwszych naszej szkoły, w roku szkolnym 2016/2017, odbędzie się w stołówce szkolnej o godz. 17.00, w poniedziałek 20.06.2016.

13 czerwca odbył się piknik integracyjny uczniów niepełnosprawnych naszej szkoły, ich rodzin i nauczycielek. Pojechaliśmy do „Bajkowej Krainy” w pobliskiej Oborze. Mieliśmy okazję spędzić czas blisko natury i wśród wiejskiego klimatu – zobaczyliśmy zwierzęta gospodarstwa domowego, karmiliśmy kozy i króliki. Egzotyczny paw chwalił się ogonem, a młody kangur (!) przyglądał nam się z zaciekawieniem.
Korzystaliśmy również z bogatej oferty rekreacyjnej: trampolina, małpi gaj, przejażdżka na kucyku czy sala zabaw z kulkami.
Na zakończenie przemiła właścicielka przygotowała dla nas słodki poczęstunek oraz kiełbaski z grilla. To była bardzo udana „lekcja” :-)
Agnieszka Adamowicz
Zobacz galerię zdjęć
Miło nam poinformować, że nasi uczniowie zdobyli wysokie miejsca w konkurach przedmiotowych z języka angielskiego, uzyskując bardzo dobre i dobre wyniki. W Szkolnym Konkursie Multimedialnym i Słownikowym Grand Prix zdobył Franciszek Gabrowski, I miejsce uzyskał Bartosz Bucyk, II miejsce Tomasz Ratka, III miejsce Marcin Marciniak, wyróżnienie: Adrian Klociński.
Nasi uczniowie wyróżnili się też w Ogólnopolskim Konkursie Języka Angielskiego Fox organizowanym przez Wydział Filologii Angielskiej Uniwersytetu Jagiellońskiego. Warto dodać, że jest to jedyny konkurs objęty patronatem Ministerstwa Edukacji Narodowej. Laureaci I stopnia: Jakub Wójcik, Jakub Majgier, Cezary Grotnik, Konrad Olejniczak. Laureaci II stopnia: Wiktor Pawłowski, Weronika Widuch, Weronika Gajewska; wyróżnienia: Magdalena Hyjek, Julia Stręk.
Pierwszy raz w tym roku uczniowie klas piątych i szóstych wzięli udział w Międzynarodowym Konkursie Języka Angielskiego „The Big Challenge”. Najlepszy wynik uzyskał Konrad Olejniczak, zajmując 55 miejsce w Europie i 7 rezultat w kraju. Wyniki pozostałych uczestników: Szymon Kuźmicz - 66 miejsce w Polsce/ 181 w Europie, Filip Widuch, Wiktoria Wolak, Kuba Ruszkiewicz- laureaci I stopnia; Patrycja Przybyło, Beata Szydłowska, Martyna Partyka, Magdalena Hyjek – laureaci II stopnia; Marcin Marciniak, Oliwier Macała – laureaci III stopnia; Anna Pleszka, Paweł Kleć, Maja Bogucka, Aleksandra Borawska – wyróżnienia. W konkursie brało udział ponad pół miliona uczniów z dziewięciu krajów europejskich, tym bardziej gratulujemy uczestnikom.
Daniel Chrzanowski
9 czerwca 2016 r. zostały wręczone nagrody dla zwycięzców Szkolnego Konkursu Języka Angielskiego dla klas III, który odbył się w ramach Tygodnia Kultury Krajów Angielskojęzycznych. Konkurs odbył się 13 maja 2016 r. i wzięło w nim udział 16 uczniów ze wszystkich klas III. Rywalizacja była na najwyższym poziomie. BRAWO TRZECIOKLASIŚCI! Uczniowie borykali się z różnymi zadaniami: ze słuchu, z wiedzy, ze słownictwa czy ze spostrzegawczości językowej.  Emocji było dużo… lecz, jak to w każdym konkursie bywa, miejsca są dla wybrańców. I tak:
I miejsce zdobyła Oliwia Smolińska z klasy III b;
II miejsce zajęła Wiktoria Ulok z klasy IIIa;
III miejsce zdobyli: Julia Jankowska z klasy IIIc, Julia Łagowska z klasy IIId oraz Aurelia Pytlak z klasy IIId.
Zostało również przyznane wyróżnienie dla Viktorii Olczyńskiej  z klasy IIIa.
SERDECZNIE GRATULUJĘ I ZAPRASZAM ZA ROK!
Monika Wróblewska