23 czerwca 2017 roku zakończył się rok szkolny 2016/2017. Na uroczystej akademii spotkała się społeczność SP-2 oraz zaproszeni goście: burmistrz Polkowic, pan Wiesław Wabik, dyrektor Wydziału Oświaty i Kultury, pani Dorota Trzmielewska oraz ksiądz proboszcz Ireneusz Wójs.
Pani dyrektor Joanna Wróblewska podsumowała całoroczną pracę szkoły, szczególnie wyróżniając sukcesy w konkursach i zawodach, a także gratulując uczniom, którzy wyróżnili się w nauce i zachowaniu. Najwyższe nagrody w tej kategorii przyznano Konradowi Olejniczakowi z klasy VI c oraz Annie Krygier z klasy VI b, którzy otrzymali Nagrody Burmistrza. Szczególne wyróżnienie, za bardzo wysokie wyniki w nauce i czołowe lokaty w wielu konkursach przedmiotowych i artystycznych, „Primus Inter Pares”, otrzymała Weronika Widuch z klasy VI c. Przyznano także statuetki Talent Roku 2017 oraz uhonorowano najlepszych szkolnych sportowców.
Oprawą artystyczną uroczystości był występ zespołu flażoletowego w towarzystwie skrzypiec oraz grupy tanecznej ze wstążkami. W języku angielskim zaśpiewał uczeń Tomasz Ratka, do którego dołączył nauczyciel języka angielskiego, pan Daniel Chrzanowski. Dla pana Daniela było to pożegnanie z naszą szkołą, gdyż od nowego roku szkolnego rozpoczyna pracę w innej placówce. Społeczność szkolna podziękowała panu Chrzanowskiemu za 10 lat wspólnej pracy i nauki gromkimi brawami. We wish you good luck and see you again! Rok szkolny 2016/2017 był też ostatnim w naszej szkole dla pani Ewy Skalskiej, która odeszła na zasłużoną emeryturę. Dzieci z zerówki pod kierunkiem swoich nauczycieli przygotowały program artystyczny, aby podziękować pani Ewie za wieloletnią pracę pedagogiczną w naszej szkole. Nie obyło się bez łez i wzruszenia. Ale jak to w piosence "Wszyscy wiedzą, że jesteś jedną z Ew, Tych najmilszych i na medal". Dziękujemy w imieniu współpracowników oraz dzieci za poświęcenie, opiekuńczość i zaangażowanie w życie społeczności szkolnej.
Po akademii uczniowie spotkali się z wychowawcami, a następnie udali się na zasłużone wakacje, zabierając ze sobą życzenia udanego wypoczynku od pani dyrektor oraz mając w pamięci przestrogi dotyczące bezpiecznych sposobów spędzania czasu wolnego.

Adriana Kraśnicka, Katarzyna Waszkiewicz
Z głębokim żalem zawiadamiamy, że dnia 11 czerwca 2017 r.
odszedł na zawsze Pan Wojciech Łabudziński, nauczyciel WF.

Panie Wojtku,
będzie nam Pana bardzo brakowało…

Dyrektor, przyjaciele, koledzy i uczniowie  SP-2

Ceremonia pogrzebowa odbędzie się w piątek 16 czerwca 2017 r. o godznie 14oo
na Cmentarzu Komunalnym w Polkowicach.
Msza w intencji zmarłego w czwartek 22 czerwca 2017 r. o godzinie 16oo
w Kościele pw. Matki Boskiej Łaskawej w Polkowicach.

Miło nam poinformować, że nasza szkoła została wyróżniona przez Young Talent Management, a Jersz Łowca Talentów przyznał naszej szkole Certyfikat Szkoły Łowców Talentów. Organizacje te , którym patronuje Stowarzyszenie Absolwentów Uniwersytetów Brytyjskich w Polsce , a także Politechnika Wrocławska, honoruje co roku szkoły z największą liczbą laureatów. Certyfikat jest częścią ogólnopolskiego programu edukacyjnego „Łowimy Talenty” 2016/2017. Gratuluję wszystkim uczniom, którzy zdobywali czołowe miejsca w konkursach z języka angielskiego.

Daniel Chrzanowski