22 czerwca 2018 roku zakończyliśmy rok szkolny 2017/2018. Jak co roku, podczas uroczystej akademii, uczniowie wyróżniający się w nauce i zachowaniu oraz osiągający sukcesy sportowe otrzymali stypendia, dyplomy wzorowego ucznia, świadectwa z „paskiem” oraz nagrody książkowe. Społeczność szkolna wyróżniła także uczniów w plebiscytach sportowych oraz w ramach „Gali Talentów”.
Dzień wcześniej, w czwartek, swoje wyróżnienia odbierali uczniowie klas I-III. Podczas uroczystości, którą uświetniła inscenizacja „Przed wyjazdem”, szczególną uwagę zwrócono na uczniów klas trzecich, którzy zakończyli pierwszy etap edukacji. Dzień ten był też szczególnie ważny dla pań odchodzących na zasłużoną emeryturę. Podziękowania za wspólną pracę i naukę, spędzony czas, p. dyr. Joanna Wróblewska i społeczność szkolna składały p. dyr. Krystynie Ornatowskiej, p. Barbarze Turowskiej-Zajączek, p. Lidiyi Pentya oraz p. Zofii Rogowicz. Do życzeń dołączyli również zaproszeni goście: Burmistrz Polkowic, p. Wiesław Wabik, p. Renata Dembek - wiceburmistrz.
Szanowne Jubilatki swoimi wystąpieniami, zarówno wypowiedziami, jak i występami artystycznymi dziękowały również za wspólnie spędzone lata. Wspólny taniec zamykający uroczystość podkreślił, jak mocno związana jest społeczność SP-2.
Wyrażając podziękowanie i uznanie  za czynny udział  w dotychczasowych szkolnych przedsięwzięciach życzymy, aby kolejny etap życia był dla Pań: dyr. Krystyny Ornatowskiej, Barbary Turowskiej-Zajączek, Lidiyi Pentya, Zofii Rogowicz nadal twórczy, satysfakcjonujący, pełen radosnych wydarzeń i serdecznej pamięci o nas.
Po uroczystości uczniowie wraz z wychowawcami udali się do wyznaczonych sal, gdzie wręczone zostały świadectwa, a potem już tylko….WAKACJE!
Zobacz galerię zdjęć
17 czerwca 2018 r. przypada Dzień Ochrony Środowiska. Obchody tego święta w naszej szkole odbyły się 15 czerwca 2018 r. Cała nasza społeczność uczniowska przygotowała stroje w kolorze zielonym. Uczniowie szkoły przemaszerowali ulicami miasta z plakatami nawiązującymi do „Roku walki ze smogiem”.
W ramach tego święta w klasie 4d odbyła się lekcja w terenie „Rozpoznajemy drzewa najbliższej okolicy” z udziałem gminnego architekta zieleni, p.  Elżbiety Kaczorowskiej.
Danuta Jach i Joanna Borejszo
W dniu 15 marca 2018 roku 26 uczniów z naszej szkoły przystąpiło do rywalizacji w ramach XXVII edycji Międzynarodowego Konkursu "KANGUR MATEMATYCZNY". Uczestnicy rozwiązywali zadania wymagające logicznego i niestandardowego myślenia.
W maju otrzymaliśmy wyniki, miło nam poinformować, że wśród nagrodzonych znaleźli się uczniowie:
Kategoria klas czwartych - MALUCH
Bartosz Lewiński 4d - wyróżnienie
Oliwia Szumska 4c - wyróżnienie
Hanna Gabrowska 4b - wyróżnienie
Kategoria klas piątych - BENIAMIN
Aurelia Pytlak 5d - wyróżnienie
Kategoria klas szóstych - BENIAMIN
Franciszek Gabrowski 6c - bardzo dobry
Małgorzara Radziwoń 6c - wyróżnienie.
Wszystkim uczniom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.
Lilia Kierecka
Za nami kolejny rok nauki i kolejny Tydzień Kultury za nami. W jednym z ostatnich tygodni nauki do SP 2 zagościł język niemiecki i język angielski w podwójnej sile.
Na korytarzu (zarówno na parterze, jak i na 2 piętrze) można było oglądać interaktywną wystawę prac projektowych uczniów klas IV – VI. Nazwy projektów to m.in.:
- „My inteligent machine”,
- „Poland is my country”,
- „Polkowice is my town”,
- „Landeskunde der DACHL – Länder”,
- „Internet language”.
Uczniowie klas VI stali się niemockojęzycznymi aktorami w przedstawieniu „Rotkäppchen” („Czerwony Kapturek”) oraz reżyserami filmiku „Wir lernen Deutsch”.
Ponadto jedna z klas IV wzięła udział w projekcie Goethe Institut „Deutsch hat Klasse”.
Podczas zajęć lekcyjnych odbywały się mini konkursy z wiedzy o krajach obcojęzycznych, prezentacje projektów, quizy, śpiewanie piosenek. Odbył się też Pancake’s Day (Dzień Naleśnika) w klasach IV, więc i słodkości nie zabrakło. W oddziale przedszkolnym dzieci zmieniły się na chwilę w królów i królowe, zakładając własnoręcznie wykonane korony na głowy:)
Mamy nadzieję, że również w przyszłym roku język angielski i niemiecki zagości na korytarzach SP2:)
See you next year!
Bis nächstes Jahr!
Jest mi niezmiernie miło poinformować, że nasza szkoła otrzymała Certyfikat Społecznie Zaangażowanej Szkoły.
Jest to zwieńczenie sukcesu, jaki mieliśmy szansę osiągnąć, a mianowicie cała społeczność szkolna w okresie luty-marzec 2018 była zaangażowana w zbiórkę pieniędzy przeznaczonych na pomoc dzieciom z Syrii.
Zbiórka objęta była patronatem UNICEF. Udało nam się przekazać kwotę 1815,46zł!
Dziękuję wszystkim zaangażowanym w akcje na terenie szkoły, które przyczyniły się do zebrania takiej kwoty.
W szczególności dziękuję:
- 4c, która przeprowadziła kiermasz ciast i serc walentynkowych - klasa zebrała 737zł;
- 4a - podczas kiermaszu galaretek zebrali 200zł;
- 4d- podczas kiermaszu ciast uzyskali 595,70zł;
- klasom 1-3 oraz klasom 4-6 - z balu i dyskoteki przy współpracy z Fotobudką Lubin, które przekazały kwotę 282,30zł.
Koordynator akcji Katarzyna Waszkiewicz