Rozpoczynamy cykl tworzenia „Wielkiej Księgi Cytatów”. Konkurs polegał na wydrukowaniu lub zeskanowaniu ulubionego fragmentu książki. Kartki zostały wklejone do księgi wraz z podpisem osoby, która je wykonała. Konkurs będzie kontynuowany przez kolejne lata. W tym roku szkolnym najbardziej estetyczne i ciekawe wpisy stworzyli Szymon Bochnia i Grzegorz Dziura.
Gratulujemy!
Beata Wiśniewska
W maju, na propozycję biblioteki szkolnej, klasy I-III mogły wykonać plakat promujący czytelnictwo  pn. „Książka to dopiero początek…”, dowolną techniką i w dowolnym formacie. Uczniowie walczyli o punkty do Pucharu Dyrektora Szkoły. Najwyższą ilość 10 punktów otrzymały: klasa 1a, klasa 1c oraz klasa 2c.
Gratulujemy pomysłów i zaangażowania!
Beata Wiśniewska

Rozstrzygnięty został szkolny konkurs na filmik promujący szkolną bibliotekę. Doceniamy pomysłowość oraz wiele pracy, w którą zaangażowali się również rodzice. Oglądając je dostrzegamy, że nasza biblioteka to naprawdę miłe i przyjazne dzieciom miejsce. A oto wyniki:
I miejsce eqsequo Julka Terszak klasa 4d  oraz Kornel i Konrad Harendarz klasa 2c i 5d
II miejsce Magda Michalik klasa 4c
III miejsce Małgosia Radziwoń klasa 6c
Wyróżnienie Grześ Dziura klasa 5b
Gratulujemy!
Jak co roku uczniowie klas 2 wybrali się na wycieczkę do biblioteki publicznej. Celem było zapoznanie dzieci ze zbiorami działu dziecięco-młodzieżowego, rozwijanie zainteresowań czytelniczych oraz wyrabianie u dzieci nawyku korzystania z innych bibliotek.
Okazało się, że biblioteka miejska ma w swoich zbiorach bardzo ciekawe książki, z których wielu nie znajdziemy w naszej szkolnej bibliotece. Dzieci aktywnie uczestniczyły w przygotowanych dla nich zajęciach i chętnie opowiadały o swoich ulubionych bajkach.
Na zakończenie panie bibliotekarki oprowadziły uczniów po wszystkich działach i pozwoliły zajrzeć do miejsc, do których na co dzień czytelnicy nie mają wstępu.
Efektem tych wizyt były popołudniowe odwiedziny uczniów SP2 wraz z rodzicami, którzy zapisali swoje pociechy do biblioteki :)
Jolanta Turkiewicz
„Dziadek i niedźwiadek” to książka autorstwa pana Łukasza Wierzbickiego. 12 kwietnia 2018 r. mieliśmy przyjemność poznać osobiście pisarza i wziąć udział w niezwykle barwnym spotkaniu autorskim w MGBP w Polkowicach.  Pan Łukasz okazał się bardzo energicznym, pełnym werwy człowiekiem, zarażającym przygodami i porywający niezwykłymi historiami, m.in. prawdziwą opowieścią o niedźwiadku Wojtku, towarzyszącym żołnierzom z Armii Andersa podczas II wojny światowej. W trakcie spotkania usłyszeliśmy też ciekawostki dotyczące dwóch innych książek - „Afryka Kazika” i „Ocean to pikuś” wzbogacone  „efektami 4D” – były odgłosy zwierząt, spadający deszczyk, przeźrocza i liczne rekwizyty. Wszyscy byli pod wielkim wrażeniem osobowości pana Łukasza Wierzbickiego, który wyraźnie jest ciekawy świata, ale także ma dobre podejście do dzieci i nie sposób z nim się nudzić.
Spotkanie poprzedzał konkurs czytelniczy dotyczący znajomości książki „Dziadek i niedźwiadek”. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie z klasy IIIb Jula Kowalska i Wiktor Czyżewski. Tym razem nie udało się zająć czołowego miejsca, ale zabawa była przednia, a nagrody dla każdego atrakcyjne.
Autor książki, poza konkursem,  też próbował swoich sił, rozwiązując zadania konkursowe i … zajął II miejsce.
Bardzo dziękujemy za zaproszenie i liczne wrażenia.
Beata Wiśniewska
20 marca odbył się w Radwanicach X Powiatowy Konkurs Czytelniczy. Zakres tematyczny konkursu dotyczył znajomości treści książki Rafała Kosika „Felix, Net i Nika oraz Gang Niewidzialnych Ludzi”.
Patronat nad konkursem objął Powiatowy Ośrodek Doradztwa Metodycznego w Polkowicach.
Celem było zachęcenie uczniów do czytania uznanych dzieł literatury dla dzieci i młodzieży, wspieranie uzdolnień uczniów szkół podstawowych oraz kształcenie umiejętności współpracy w grupie.
Naszą szkołę reprezentowała drużyna w składzie: Magda Michalik 4c i Hania Gabrowska 4b.
W konkursie rywalizowało 10 drużyn. Poziom był bardzo wysoki i jednocześnie bardzo wyrównany. Zajęliśmy 5 miejsce, a do podium zabrakło dziewczynkom tylko 1,5 pkt.
Zachęcamy wszystkich do spędzania jak największej ilości czasu z ciekawą książką oraz do udziału w konkursach czytelniczych:)
Jolanta Turkiewicz
1 marca nasza szkoła otworzyła swoje drzwi dla przyszłych uczniów i ich opiekunów. Przedszkolaki gościły również w bibliotece. Był to króciutki przystanek pomiędzy licznymi zajęciami zaproponowanymi przez społeczność SP-2. Przyszli uczniowie przekonali się, że czeka tu na nich ciekawy, kolorowy księgozbiór. Mogli samodzielnie dokonać wyboru lektury i upewnić się, że biblioteka, to super miejsce do wypoczynku.