Jak co roku uczniowie klas 2 wybrali się na wycieczkę do biblioteki publicznej. Celem było zapoznanie dzieci ze zbiorami działu dziecięco-młodzieżowego, rozwijanie zainteresowań czytelniczych oraz wyrabianie u dzieci nawyku korzystania z innych bibliotek.
Okazało się, że biblioteka miejska ma w swoich zbiorach bardzo ciekawe książki, z których wielu nie znajdziemy w naszej szkolnej bibliotece. Dzieci aktywnie uczestniczyły w przygotowanych dla nich zajęciach i chętnie opowiadały o swoich ulubionych bajkach.
Na zakończenie panie bibliotekarki oprowadziły uczniów po wszystkich działach i pozwoliły zajrzeć do miejsc, do których na co dzień czytelnicy nie mają wstępu.
Efektem tych wizyt były popołudniowe odwiedziny uczniów SP2 wraz z rodzicami, którzy zapisali swoje pociechy do biblioteki :)
Jolanta Turkiewicz
„Dziadek i niedźwiadek” to książka autorstwa pana Łukasza Wierzbickiego. 12 kwietnia 2018 r. mieliśmy przyjemność poznać osobiście pisarza i wziąć udział w niezwykle barwnym spotkaniu autorskim w MGBP w Polkowicach.  Pan Łukasz okazał się bardzo energicznym, pełnym werwy człowiekiem, zarażającym przygodami i porywający niezwykłymi historiami, m.in. prawdziwą opowieścią o niedźwiadku Wojtku, towarzyszącym żołnierzom z Armii Andersa podczas II wojny światowej. W trakcie spotkania usłyszeliśmy też ciekawostki dotyczące dwóch innych książek - „Afryka Kazika” i „Ocean to pikuś” wzbogacone  „efektami 4D” – były odgłosy zwierząt, spadający deszczyk, przeźrocza i liczne rekwizyty. Wszyscy byli pod wielkim wrażeniem osobowości pana Łukasza Wierzbickiego, który wyraźnie jest ciekawy świata, ale także ma dobre podejście do dzieci i nie sposób z nim się nudzić.
Spotkanie poprzedzał konkurs czytelniczy dotyczący znajomości książki „Dziadek i niedźwiadek”. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie z klasy IIIb Jula Kowalska i Wiktor Czyżewski. Tym razem nie udało się zająć czołowego miejsca, ale zabawa była przednia, a nagrody dla każdego atrakcyjne.
Autor książki, poza konkursem,  też próbował swoich sił, rozwiązując zadania konkursowe i … zajął II miejsce.
Bardzo dziękujemy za zaproszenie i liczne wrażenia.
Beata Wiśniewska
20 marca odbył się w Radwanicach X Powiatowy Konkurs Czytelniczy. Zakres tematyczny konkursu dotyczył znajomości treści książki Rafała Kosika „Felix, Net i Nika oraz Gang Niewidzialnych Ludzi”.
Patronat nad konkursem objął Powiatowy Ośrodek Doradztwa Metodycznego w Polkowicach.
Celem było zachęcenie uczniów do czytania uznanych dzieł literatury dla dzieci i młodzieży, wspieranie uzdolnień uczniów szkół podstawowych oraz kształcenie umiejętności współpracy w grupie.
Naszą szkołę reprezentowała drużyna w składzie: Magda Michalik 4c i Hania Gabrowska 4b.
W konkursie rywalizowało 10 drużyn. Poziom był bardzo wysoki i jednocześnie bardzo wyrównany. Zajęliśmy 5 miejsce, a do podium zabrakło dziewczynkom tylko 1,5 pkt.
Zachęcamy wszystkich do spędzania jak największej ilości czasu z ciekawą książką oraz do udziału w konkursach czytelniczych:)
Jolanta Turkiewicz
1 marca nasza szkoła otworzyła swoje drzwi dla przyszłych uczniów i ich opiekunów. Przedszkolaki gościły również w bibliotece. Był to króciutki przystanek pomiędzy licznymi zajęciami zaproponowanymi przez społeczność SP-2. Przyszli uczniowie przekonali się, że czeka tu na nich ciekawy, kolorowy księgozbiór. Mogli samodzielnie dokonać wyboru lektury i upewnić się, że biblioteka, to super miejsce do wypoczynku.
Jolanta Turkiewicz
W lutym w bibliotece miało miejsce wyjątkowe wydarzenie. Po raz pierwszy uczniowie naszej szkoły spędzili tu noc… i okazało się, że było fantastycznie!
Klasa 2a, z wychowawcą – panią Wiesławą Kalitą, w piątkowy wieczór zjawiła się w szkole ze śpiworami, poduszkami i ulubionymi pluszakami.
W bibliotece czekała na nich pyszna kolacja (oczywiście, że pizza :) ) i wiele innych atrakcji. Jedną z milszych rzeczy niespodziewanie okazały się długie rozmowy przy stole. Nie zabrakło też czasu na zabawę i nocny spacer przy świecach po tajemniczej o tej porze szkole…
Było też dużo wspólnego czytania. Towarzyszyła nam przepiękna książka Joanny J. Chmielewskiej „Niebieska Niedźwiedzica”, mówiąca o tolerancji, o dostrzeganiu cierpienia innych i o tym, jak cudownie jest móc być sobą.
Noc w bibliotece okazała się hitem! Ustawiła się już długa kolejka chętnych klas :)

Maja Pietryka 1a Zuzia Książek 2b Madzia Michalik 4c
Kordian Śliwa 1a Amelka Płonka 2c Paulina Kowalska 5c