Get Adobe Flash player
NASZA SZKOŁA OFERUJE: RÓŻNORODNE SEKCJE SPORTOWE, ROZWÓJ ZAINTERESOWAŃ TEATRALNYCH ORAZ REDAKCYJNYCH, ROZWÓJ UZDOLNIEŃ MATEMATYCZNO-PRZYRODNICZYCH, LEKCJE W PRZYRODZIE, CIEKAWE LEKCJE HISTORII, ZAJĘCIA TANECZNE, GIMNASTYKĘ ARTYSTYCZNĄ, PŁYWANIE, ZAJĘCIA EDUKACYJNE Z WYKORZYSTANIEM TABLIC INTERAKTYWNYCH, STAŁE ŁĄCZE Z INTERNETEM, INDYWIDUALNE STANOWISKA KOMPUTEROWE, MULTIMEDIALNĄ CZYTELNĘ, OPIEKĘ ŚWIETLICOWĄ Z DOŻYWIANIEM, OPIEKĘ PIELĘGNIARSKĄ I STOMATOLOGICZNĄ, FACHOWĄ POMOC KOREKCYJNO-KOMPENSACYJNĄ I DYDAKTYCZNO-WYRÓWNAWCZĄ, PROFESJONALNĄ OPIEKĘ LOGOPEDY, ZAJĘCIA DLA UCZNIÓW Z DYSLEKSJĄ, KONSULTACJE PRZED SPRAWDZIANEM, ROZWÓJ JĘZYKA ANGIELSKIEGO, ZAJĘCIA POD NAZWĄ „DOBRY START PRZEDSZKOLAKA”, KOŁO INICJATYW TWÓRCZYCH, KOŁO „BEZPIECZEŃSTWO W RUCHU DROGOWYM”, ZAJĘCIA WSPIERAJACE POŻĄDANE ZACHOWANIA METODĄ POZYTYWNYCH WZMOCNIEŃ-ART.-TERAPIA, REALIZACJĘ PROJEKTÓW W RAMACH EUROPEJSKIEGO FUNDUSZU SPOŁECZNEGO.
Jak co roku uczniowie klas 2 wybrali się na wycieczkę do biblioteki publicznej. Celem było zapoznanie dzieci ze zbiorami działu dziecięco-młodzieżowego, rozwijanie zainteresowań czytelniczych oraz wyrabianie u dzieci nawyku korzystania z innych bibliotek.
Okazało się, że biblioteka miejska ma w swoich zbiorach bardzo ciekawe książki, z których wielu nie znajdziemy w naszej szkolnej bibliotece. Dzieci aktywnie uczestniczyły w przygotowanych dla nich zajęciach i chętnie opowiadały o swoich ulubionych bajkach.
Na zakończenie panie bibliotekarki oprowadziły uczniów po wszystkich działach i pozwoliły zajrzeć do miejsc, do których na co dzień czytelnicy nie mają wstępu.
Efektem tych wizyt były popołudniowe odwiedziny uczniów SP2 wraz z rodzicami, którzy zapisali swoje pociechy do biblioteki :)
Jolanta Turkiewicz
„Dziadek i niedźwiadek” to książka autorstwa pana Łukasza Wierzbickiego. 12 kwietnia 2018 r. mieliśmy przyjemność poznać osobiście pisarza i wziąć udział w niezwykle barwnym spotkaniu autorskim w MGBP w Polkowicach.  Pan Łukasz okazał się bardzo energicznym, pełnym werwy człowiekiem, zarażającym przygodami i porywający niezwykłymi historiami, m.in. prawdziwą opowieścią o niedźwiadku Wojtku, towarzyszącym żołnierzom z Armii Andersa podczas II wojny światowej. W trakcie spotkania usłyszeliśmy też ciekawostki dotyczące dwóch innych książek - „Afryka Kazika” i „Ocean to pikuś” wzbogacone  „efektami 4D” – były odgłosy zwierząt, spadający deszczyk, przeźrocza i liczne rekwizyty. Wszyscy byli pod wielkim wrażeniem osobowości pana Łukasza Wierzbickiego, który wyraźnie jest ciekawy świata, ale także ma dobre podejście do dzieci i nie sposób z nim się nudzić.
Spotkanie poprzedzał konkurs czytelniczy dotyczący znajomości książki „Dziadek i niedźwiadek”. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie z klasy IIIb Jula Kowalska i Wiktor Czyżewski. Tym razem nie udało się zająć czołowego miejsca, ale zabawa była przednia, a nagrody dla każdego atrakcyjne.
Autor książki, poza konkursem,  też próbował swoich sił, rozwiązując zadania konkursowe i … zajął II miejsce.
Bardzo dziękujemy za zaproszenie i liczne wrażenia.
Beata Wiśniewska
20 marca odbył się w Radwanicach X Powiatowy Konkurs Czytelniczy. Zakres tematyczny konkursu dotyczył znajomości treści książki Rafała Kosika „Felix, Net i Nika oraz Gang Niewidzialnych Ludzi”.
Patronat nad konkursem objął Powiatowy Ośrodek Doradztwa Metodycznego w Polkowicach.
Celem było zachęcenie uczniów do czytania uznanych dzieł literatury dla dzieci i młodzieży, wspieranie uzdolnień uczniów szkół podstawowych oraz kształcenie umiejętności współpracy w grupie.
Naszą szkołę reprezentowała drużyna w składzie: Magda Michalik 4c i Hania Gabrowska 4b.
W konkursie rywalizowało 10 drużyn. Poziom był bardzo wysoki i jednocześnie bardzo wyrównany. Zajęliśmy 5 miejsce, a do podium zabrakło dziewczynkom tylko 1,5 pkt.
Zachęcamy wszystkich do spędzania jak największej ilości czasu z ciekawą książką oraz do udziału w konkursach czytelniczych:)
Jolanta Turkiewicz
1 marca nasza szkoła otworzyła swoje drzwi dla przyszłych uczniów i ich opiekunów. Przedszkolaki gościły również w bibliotece. Był to króciutki przystanek pomiędzy licznymi zajęciami zaproponowanymi przez społeczność SP-2. Przyszli uczniowie przekonali się, że czeka tu na nich ciekawy, kolorowy księgozbiór. Mogli samodzielnie dokonać wyboru lektury i upewnić się, że biblioteka, to super miejsce do wypoczynku.
Jolanta Turkiewicz
W lutym w bibliotece miało miejsce wyjątkowe wydarzenie. Po raz pierwszy uczniowie naszej szkoły spędzili tu noc… i okazało się, że było fantastycznie!
Klasa 2a, z wychowawcą – panią Wiesławą Kalitą, w piątkowy wieczór zjawiła się w szkole ze śpiworami, poduszkami i ulubionymi pluszakami.
W bibliotece czekała na nich pyszna kolacja (oczywiście, że pizza :) ) i wiele innych atrakcji. Jedną z milszych rzeczy niespodziewanie okazały się długie rozmowy przy stole. Nie zabrakło też czasu na zabawę i nocny spacer przy świecach po tajemniczej o tej porze szkole…
Było też dużo wspólnego czytania. Towarzyszyła nam przepiękna książka Joanny J. Chmielewskiej „Niebieska Niedźwiedzica”, mówiąca o tolerancji, o dostrzeganiu cierpienia innych i o tym, jak cudownie jest móc być sobą.
Noc w bibliotece okazała się hitem! Ustawiła się już długa kolejka chętnych klas :)
Jolanta Turkiewicz

Maja Pietryka 1a Zuzia Książek 2b Madzia Michalik 4c
Kordian Śliwa 1a Amelka Płonka 2c Paulina Kowalska 5c
Zosia Sikorska 1b Bartek Szewczyk 3a Tomek Pawlik 5d
Kaja Dudzik 1c Dominika Widuch 3c