22 czerwca 2018 roku zakończyliśmy rok szkolny 2017/2018. Jak co roku, podczas uroczystej akademii, uczniowie wyróżniający się w nauce i zachowaniu oraz osiągający sukcesy sportowe otrzymali stypendia, dyplomy wzorowego ucznia, świadectwa z „paskiem” oraz nagrody książkowe. Społeczność szkolna wyróżniła także uczniów w plebiscytach sportowych oraz w ramach „Gali Talentów”.
Dzień wcześniej, w czwartek, swoje wyróżnienia odbierali uczniowie klas I-III. Podczas uroczystości, którą uświetniła inscenizacja „Przed wyjazdem”, szczególną uwagę zwrócono na uczniów klas trzecich, którzy zakończyli pierwszy etap edukacji. Dzień ten był też szczególnie ważny dla pań odchodzących na zasłużoną emeryturę. Podziękowania za wspólną pracę i naukę, spędzony czas, p. dyr. Joanna Wróblewska i społeczność szkolna składały p. dyr. Krystynie Ornatowskiej, p. Barbarze Turowskiej-Zajączek, p. Lidiyi Pentya oraz p. Zofii Rogowicz. Do życzeń dołączyli również zaproszeni goście: Burmistrz Polkowic, p. Wiesław Wabik, p. Renata Dembek - wiceburmistrz.
Szanowne Jubilatki swoimi wystąpieniami, zarówno wypowiedziami, jak i występami artystycznymi dziękowały również za wspólnie spędzone lata. Wspólny taniec zamykający uroczystość podkreślił, jak mocno związana jest społeczność SP-2.
Wyrażając podziękowanie i uznanie  za czynny udział  w dotychczasowych szkolnych przedsięwzięciach życzymy, aby kolejny etap życia był dla Pań: dyr. Krystyny Ornatowskiej, Barbary Turowskiej-Zajączek, Lidiyi Pentya, Zofii Rogowicz nadal twórczy, satysfakcjonujący, pełen radosnych wydarzeń i serdecznej pamięci o nas.
Po uroczystości uczniowie wraz z wychowawcami udali się do wyznaczonych sal, gdzie wręczone zostały świadectwa, a potem już tylko….WAKACJE!
Zobacz galerię zdjęć
Drodzy uczniowie, życzymy Wam słonecznych, radosnych i przede wszystkim bezpiecznych wakacji! Wróćcie do nas zregenerowani i pełni zapału do przyszłorocznej pracy i nauki. Przypominamy także o bezpieczeństwie podczas letniego wypoczynku!
.
O numerach alarmowych nie zapominaj,
Niech je wraz z Tobą powtórzy cała rodzina.
997 - to telefon na policje,
tam niepokojące sytuacje możesz zgłosić wszystkie.
998 - wykręcasz, gdy pożar zauważysz,
bo wtedy dodzwonisz się do pożarnej straży.
999 - to numer na pogotowie,
dzwoniąc tam możesz innym i sobie uratować zdrowie.
Gdybyś jednak, tych wszystkich numerów nie umiał zapamiętać.
Wystarczy o jednym ogólnym numerze pamiętać.
112 - tam możesz wszystko zgłosić
i o każdy rodzaj pomocy poprosić.
Bezpiecznych wakacji życzą nauczyciele świetlicy
19 czerwca dzieci z oddziału przedszkolnego „Motylki” zostały zaproszone do siedziby Stowarzyszenia Charytatywnego „Żyć godnie”. Maluszki z wielkim zainteresowaniem zwiedzały poszczególne pracownie: krawiecką, informatyczną, artystyczną, techniczną oraz kuchnię. Dziękując za cały rok ciekawych spotkań, przedszkolaczki wręczyły uczestnikom smaczne babeczki. Natomiast nasze dzieciaczki otrzymały pachnące mydełka wykonane przez uczestników warsztatów oraz słodki poczęstunek.
Andżelika Jakubowska
12 czerwca gościł w naszej szkole strażnik miejski, pan Artur Gałuszka. Spotkał się z uczniami świetlicy szkolnej. Tłumaczył, jak należy zachowywać się, uczestnicząc w ruchu publicznym, przestrzegał przed kontaktami z obcymi, od których nigdy nie wolno niczego brać. Podczas zajęć dzieci z wielkim zainteresowaniem słuchały oraz odpowiadały na pytania, a także opowiadały historie z własnego życia, które im się przytrafiły. Dzieci wykazały ogromne zainteresowanie spotkaniem, podczas którego nabyły cenną wiedzę, a także otrzymały pamiątkowe odblaski, a w ramach podziękowania za spotkanie wykonały piękne laurki, które wręczyły panu Arturowi.
Paulina Podgajna