Get Adobe Flash player
NASZA SZKOŁA OFERUJE: RÓŻNORODNE SEKCJE SPORTOWE, ROZWÓJ ZAINTERESOWAŃ TEATRALNYCH ORAZ REDAKCYJNYCH, ROZWÓJ UZDOLNIEŃ MATEMATYCZNO-PRZYRODNICZYCH, LEKCJE W PRZYRODZIE, CIEKAWE LEKCJE HISTORII, ZAJĘCIA TANECZNE, GIMNASTYKĘ ARTYSTYCZNĄ, PŁYWANIE, ZAJĘCIA EDUKACYJNE Z WYKORZYSTANIEM TABLIC INTERAKTYWNYCH, STAŁE ŁĄCZE Z INTERNETEM, INDYWIDUALNE STANOWISKA KOMPUTEROWE, MULTIMEDIALNĄ CZYTELNĘ, OPIEKĘ ŚWIETLICOWĄ Z DOŻYWIANIEM, OPIEKĘ PIELĘGNIARSKĄ I STOMATOLOGICZNĄ, FACHOWĄ POMOC KOREKCYJNO-KOMPENSACYJNĄ I DYDAKTYCZNO-WYRÓWNAWCZĄ, PROFESJONALNĄ OPIEKĘ LOGOPEDY, ZAJĘCIA DLA UCZNIÓW Z DYSLEKSJĄ, KONSULTACJE PRZED SPRAWDZIANEM, ROZWÓJ JĘZYKA ANGIELSKIEGO, ZAJĘCIA POD NAZWĄ „DOBRY START PRZEDSZKOLAKA”, KOŁO INICJATYW TWÓRCZYCH, KOŁO „BEZPIECZEŃSTWO W RUCHU DROGOWYM”, ZAJĘCIA WSPIERAJACE POŻĄDANE ZACHOWANIA METODĄ POZYTYWNYCH WZMOCNIEŃ-ART.-TERAPIA, REALIZACJĘ PROJEKTÓW W RAMACH EUROPEJSKIEGO FUNDUSZU SPOŁECZNEGO.
24.05.2018 r. po raz kolejny grupa Misiów powitała uczestników terapii zajęciowej „Żyć Godnie”. Dzieci miały okazję czerpać radość z szeregu zabaw ruchowych na świeżym powietrzu. Pokazano maluszkom jak puszczać duże bańki mydlane. Przygotowane przez uczestników terapii zajęcia były bardzo atrakcyjne. Już niedługo to my odwiedzimy naszych przyjaciół w ich placówce – czekamy z niecierpliwością.
Agnieszka Cicha - Wójcik
VIII  Festiwal Piosenki  Przedszkolnej „Wyśpiewaj zdrowie” odbył się w czwartek, 26 kwietnia 2018 roku, w naszej szkole. Celem festiwalu było zainteresowanie przedszkolaków oraz ich opiekunów tematyką zdrowia oraz aktywizacja środowiska przedszkolnego w zakresie działań prozdrowotnych. W przeglądzie uczestniczyli reprezentanci kilku przedszkoli. Tematyka piosenek dotyczyła  zdrowego stylu życia, prawidłowego odżywiania. Poziom wszystkich wykonawców i przygotowanych przez nich prezentacji był bardzo wysoki, co tylko utrudniło pracę komisji konkursowej. Dużo emocji, radości z osiągniętych efektów pracy, moc wrażeń i niezapomniane wspomnienia - to efekty muzycznych zmagań. Tylko tyle? Nie, to aż tyle można powiedzieć o tym wspaniałym FESTIWALU PIOSENKI DZIECIĘCEJ - WYŚPIEWAJ ZDROWIE! Gratulujemy naszym przedszkolakom II miejsca:)
M.Ziemniak
12.04.2018 roku  wszystkie grupy przedszkolne wybrały się na wycieczkę do sali zabaw w Lubinie. Celem wycieczki było kształtowanie umiejętności współdziałania w grupie rówieśniczej poprzez wspólną zabawę. W sali zabaw przedszkolaki mogły skorzystać z licznych atrakcji, m.in. z basenu z tysiącem kulek oraz maty interaktywnej, co już na samym początku wzbudziło najwięcej emocji. Poza tym dzieci mogły skorzystać z licznych tuneli, zjeżdżać na zjeżdżalni, budować obiekty z dużych klocków oraz korzystać z wielu innych atrakcji. Zadowolone, nieco zmęczone i pełne wrażeń dzieci wróciły do przedszkola z nadzieją, że wkrótce ponownie odwiedzą salę zabaw. Dziękujemy rodzicom za sponsorowanie wycieczki.
M.Ziemniak
Związek Gmin Zagłębia Miedziowego za pośrednictwem Fundacji Recal oraz Centrum Edukacyjnego Ekolandia.edu zorganizował dla dzieci warsztaty ekologiczne z zakresu segregacji odpadów. Warsztaty trwały 45 minut dla jednej grupy. Odbyły się w naszej placówce. Ekologiczna lekcja była podzielona na dwie części: wykładową oraz warsztatową. Dzieci brały udział w ciekawej pogadance na temat segregacji odpadów, jak również zostały przeprowadzone ciekawe gry ekologiczne, których autorem jest pani Kornelia Cypryjańska z Centrum Edukacyjnego Ekolandia.edu. Dzieci zdobyły wiedzę na temat prawidłowych nawyków w zakresie gospodarowania odpadami, ze szczególnym naciskiem na odpady selektywnie zbieranie (szkło, papier, tworzywa sztuczne i metal, odpady zmieszane oraz odpady organiczne tzw. bio). Dowiedziały się też, co należy zrobić z odpadami problemowymi, takimi jak: baterie, żarówki, przeterminowane leki, stara lodówka, odkurzacz czy pralka, bądź stara wersalka; dlaczego nie wolno palić śmieciami i co to takiego jest smog. Zwrócono uwagę na takie pojęcia jak: zasada 3R, ponowne przetworzenie, recykling, składowisko, wysypisko, odpad niebezpieczny. Podczas warsztatów dzieciom został wytłumaczony skrót PSZOK - Punkt Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych oraz CPSZOK - Centralny Punkt Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych, który mieści się przy ulicy Działkowej 18 w Polkowicach. Aby zmotywować dzieci do podejmowania działań na rzecz środowiska, rozdane zostały drobne niespodzianki, magnesy oraz odblaskowe opaski, a wyróżniający się uczestnicy warsztatów otrzymali koszulki. Pragniemy, aby przekazana wiedza z zakresu segregacji odpadów była przez dzieci praktykowana oraz aby mogły one  dzielić się nią ze swoimi rodzicami - których również zachęcamy do podejmowania działań na rzecz środowiska, w tym w szczególności do segregowania odpadów.
Karolina Cypryjańska
We wtorek, 21 marca, wszystkie grupy przedszkolne świętowały „Pierwszy Dzień Wiosny”. Aby podkreślić charakter tego dnia, przedszkolaki przyszły ubrane na zielono. Uroczystości powitania wiosny rozpoczęły się od konkursów, gier i zabaw związanych z tematyką pór roku. Mimo wielu atrakcji najbardziej oczekiwaną częścią dnia było wyjście na spacer, podczas którego mogliśmy pożegnać zimę i powitać wiosnę. Dzieci radośnie maszerowały w wiosennym pochodzie, na czele którego widniały kolorowe wiosenne kwiaty. Jesteśmy pewni, że starania naszych wspaniałych przedszkolaków sprawią, że wiosna zawita do nas na dobre.
M. Ziemniak
21 marca nasze przedszkolaki z wielką pompą świętowały pierwszy dzień wiosny. W tym roku oprócz powitania nowej pory roku dzieci, rodzice i pracownicy przedszkola aktywnie włączyli się w obchody Światowego Dnia Osób z Zespołem Downa. Na znak akceptacji, tolerancji oraz solidaryzowania się z osobami z Zespołem Downa przedszkolaki oraz pracownicy szkoły założyli dwie różne kolorowe skarpety. Tego dnia dzieci z wszystkich grup wykonały z papieru „kolorowe skarpety”, którymi przyozdobiliśmy przedszkolne sale . Zobaczcie sami, jak w tym roku witaliśmy wiosnę w kolorowych skarpetach:)
M. Ziemniak
„Moja Babcia i mój Dziadek to wspaniali są Dziadkowie” - tymi słowami rozpoczynaliśmy uroczystości związane ze Świętem Babci i Dziadka, które odbyły się w naszym oddziale przedszkolnym 08.02.2018 r.
Na uroczystość przybyli, bardzo licznie, dziadkowie przedszkolaków. Na początku przypomniano, jak ważną rolę w życiu każdego dziecka pełnią dziadkowie.
Ukochanym babciom i dziadkom dziękowano za cierpliwość, opiekę i czas, jaki poświęcają swoim wnuczętom oraz za ogrom bezinteresownej miłości. Następnie złożono życzenia dużo zdrowia oraz tego, aby wnuczęta dostarczały powodów do dumy i radosnego uśmiechu.
Seniorzy mogli podziwiać umiejętności swych wnuków prezentujących wiersze, piosenki i tańce. Mali artyści z dużym przejęciem i zaangażowaniem odtwarzali swoje role. W ten sposób mogli podziękować za trud włożony w ich wychowanie.
Na koniec wszystkie wnuczęta obdarowały swoich bliskich własnoręcznie przygotowanymi upominkami. Goście ze wzruszeniem patrzyli na swoje pociechy i wielkimi brawami dziękowali za występy.
Następnie wszyscy zostali zaproszeni na słodki poczęstunek, każdy wnusio mógł posiedzieć na kolanach swojego dziadka lub babci, pokazać ulubione zabawki, czy prace plastyczne.
Był to dzień niezwykły, nie tylko dla dzieci, ale także dla zaproszonych gości, dzień pełen wzruszeń, uśmiechów, radości.
M. Ziemniak