„Moja Babcia i mój Dziadek to wspaniali są Dziadkowie” - tymi słowami rozpoczynaliśmy uroczystości związane ze Świętem Babci i Dziadka, które odbyły się w naszym oddziale przedszkolnym 08.02.2018 r.
Na uroczystość przybyli, bardzo licznie, dziadkowie przedszkolaków. Na początku przypomniano, jak ważną rolę w życiu każdego dziecka pełnią dziadkowie.
Ukochanym babciom i dziadkom dziękowano za cierpliwość, opiekę i czas, jaki poświęcają swoim wnuczętom oraz za ogrom bezinteresownej miłości. Następnie złożono życzenia dużo zdrowia oraz tego, aby wnuczęta dostarczały powodów do dumy i radosnego uśmiechu.
Seniorzy mogli podziwiać umiejętności swych wnuków prezentujących wiersze, piosenki i tańce. Mali artyści z dużym przejęciem i zaangażowaniem odtwarzali swoje role. W ten sposób mogli podziękować za trud włożony w ich wychowanie.
Na koniec wszystkie wnuczęta obdarowały swoich bliskich własnoręcznie przygotowanymi upominkami. Goście ze wzruszeniem patrzyli na swoje pociechy i wielkimi brawami dziękowali za występy.
Następnie wszyscy zostali zaproszeni na słodki poczęstunek, każdy wnusio mógł posiedzieć na kolanach swojego dziadka lub babci, pokazać ulubione zabawki, czy prace plastyczne.
Był to dzień niezwykły, nie tylko dla dzieci, ale także dla zaproszonych gości, dzień pełen wzruszeń, uśmiechów, radości.
M. Ziemniak
Karnawał to miła tradycja przepełniona muzyką i zabawą, gdzie ważnym elementem tego okresu są bale. Bal karnawałowy dla przedszkolaków to dzień niezwykły, często wyczekiwany przez wiele tygodni. Jest atrakcją bardzo lubianą przez dzieci, dostarczającą im wielu przeżyć i radości.
Tak też było u nas.

W dniu 09.02.2018r. w naszej Szkole odbył się Bal Karnawałowy.
Tego dnia już od rana w grupach przedszkolnych pojawiały się kolorowe postacie. Przenieśliśmy się do WIELKIEJ KRAINY BAJEK. Pomysłowość rodziców nie miała granic. Przygotowali oni dla swoich pociech ciekawe stroje karnawałowe. Na balu, obok księżniczek, wróżek, rycerzy, muszkieterów, piratów czy żołnierzy – komandosów, pojawiły się postaci z ulubionych bajek: Czerwony Kapturek, Elza, Syrenka, ...nie sposób zliczyć i wymienić tych wszystkich postaci. Rozpoznać dzieci było bardzo trudno.
W pierwszej kolejności dzieci miały możliwość pozowania do zdjęć robionych przez foto-budkę.
Na tą wyjątkową okazję zaprosiliśmy do prowadzenia balu wodzireja, który zachęcał wszystkich do tańca przygotowaną muzyką. Dzieci świetnie się   bawiły, uczestnicząc wspólnie ze swoimi paniami w zabawach.
Na sali podczas pląsów robiło się kolorowo, wszyscy bawili się wesoło, uśmiech nie znikał z twarzy mimo chwilowego zmęczenia. Po kilku chwilach wypoczynku muzyka znowu porwała wszystkich do tańca w rytm samby, walczyka, Kaczuch.
Kiedy czas zabawy dobiegł końca, dzieci z żalem opuszczały salę balową. Bal umożliwił dzieciom i wychowawcom spędzenie czasu w miłej atmosferze. Wspólna zabawa przyniosła wiele radości naszym wychowankom.
Dziękujemy  rodzicom za zaangażowanie w przygotowanie pięknych balowych strojów oraz słodkiego poczęstunku.
M. Ziemniak
Kolejny raz przedszkolaki z grupy MISIE miło spędziły czas w towarzystwie uczestników terapii zajęciowej „Żyć Godnie”. Tym razem wysłuchały bajki pt. „Trzy świnki”, wzięły aktywny udział w burzliwej dyskusji dotyczącej postępowania świnek i różnych sposobów budowania domów.  Na koniec ze smakiem i przyjemnością dzieci dekorowały pierniczki na kolejny bajkowy domek. Bardzo smaczne zajęcie mniam mniam. Dziękujemy!
M. Ziemniak
10.01.2017r. w naszej grupie zrobiło się gorąco za sprawą przybyłych gości. MISIE złożyły życzenia swoim babciom i dziadkom. Dzieci przedstawiły program artystyczny składający się z wierszyków i piosenek nagrodzonych gromkimi brawami. Następnie wręczyły zaproszonym gościom przygotowane upominki. Uściskom i radości nie było końca.
M. Ziemniak
Jasełka w oddziale przedszkolnym MISIE odbyły się 25.12.2017r. Był to pierwszy występ najmłodszych dzieci z naszej szkoły. Trema była ogromna, ale obecność  zaproszonych rodziców dodała „aktorom” odwagi. Wspólne kolędowanie wprowadziło nas w świąteczny nastrój.
Wizyta Świętego Mikołaja to jeden z najbardziej oczekiwanych przez dzieci dni w roku. Już pod koniec listopada przedszkolaki ze Szkoły Podstawowej nr 2 pod okiem swoich pań „pisały” list do Mikołaja, w którym rysowały swoje marzenia dotyczące upragnionych prezentów.
6 grudnia w naszej szkole pojawił się długo oczekiwany gość, „prawdziwy” św. Mikołaj. Wszystkie grupy przywitały go z ogromną radością. Troszkę odpoczął, słuchając naszych piosenek i wierszyków, a gdy nabrał sił, ruszył w dalszą drogę.
Gość z Dalekiej Północy wywołał wiele radości i uśmiechu na twarzach przedszkolaków.
Na zakończenie Mikołaj obdarował dzieci świątecznymi upominkami. Miłym akcentem spotkania było wspólne zdjęcie z naszym gościem. Zapraszamy za rok, Mikołaju!!!
M. Ziemniak
30.11.2017r. uczniowie klasy II wraz z dziećmi z oddziału przedszkolnego i najmłodszymi „Misiami” gościli po raz drugi w naszej szkole zaprzyjaźnionych uczestników terapii zajęciowej. Tym razem mieliśmy przyjemność obejrzeć przedstawienie oparte na adaptacji wiersza „Rzepka” Juliana Tuwima. Aktorzy, łącząc tekst ze znanymi utworami muzycznymi, zachęcali dzieci do wspólnej zabawy. Bardzo nam się podobało – czekamy na kolejne spotkanie.
Agnieszka Cicha – Wójcik