„Jam jest Ojczyzna! I nie dość tego, że się nazywasz mym synem,
masz mi poświęcić siebie całego i nie mazać się złym czynem (…)
Choćby po twoim najlepszym dziele, zawsze o sobie sądź mało,
Nie myśl, jak dla mnie zrobiłeś wiele lecz co ci zrobić zostało”
Franciszek Karpiński

W związku ze zbliżającą się 100. rocznicą odzyskania przez Polskę niepodległości, MEN ogłosił obecny rok szkolny 2017/2018 „Rokiem dla Niepodległej”. Hasło ma zachęcić uczniów, nauczycieli i całą społeczność do radosnego świętowania stulecia odzyskania przez Polskę niepodległości!