Zapraszamy do obejrzenia plakatów autorstwa Edgara Bąka.
Prace pochodzą z książki Joanny Olech pod tytułem "Kto ty jesteś?".
A jak Ty rozumiesz pojęcie: Patriotyzm? tu kliknij.

Z okazji powiatowych Obchodów 100-lecia Odzyskania Niepodległości Starostwo Powiatowe zaprosiło uczniów klas 1-6 szkół podstawowych oraz uczniów gimnazjum i klas 7-8 szkół podstawowych z terenu powiatu polkowickiego do udziału w Powiatowym Konkursie Plastycznym „Mój codzienny patriotyzm”.
Miło nam poinformować, iż uczeń naszej szkoły Tymoteusz Kicaj z klasy 6b zdobył pierwsze miejsce natomiast Karolina Wrona z 4a zajęła miejsce III.
Patriotyzm może się wyrażać również w szacunku, miłości i przywiązaniu do tzw. Małej Ojczyzny, czyli miejsca zamieszkania.
W 2017 roku Polkowice obchodziło 50. rocznicę odzyskania praw miejskich. Z tej okazji Miejsko – Gminna Biblioteka Publiczna w Polkowicach zorganizowała konkurs literacki „ W kilku strofach o … Polkowicach” – edycja dolnośląska.
Uczennice naszej szkoły: Julia Łagowska, Aurelia Pytlak i Hanna Tylka napisały wiersze o Polkowicach. Prace dziewcząt zdobyły I i II miejsce w swojej kategorii wiekowej.
Gratulujemy.
Oto nagrodzone wiersze.