Zapraszamy do obejrzenia plakatów autorstwa Edgara Bąka.
Prace pochodzą z książki Joanny Olech pod tytułem "Kto ty jesteś?".
A jak Ty rozumiesz pojęcie: Patriotyzm? tu kliknij.

Komitet Regionów Unii Europejskiej ogłosił konkurs plastyczny pod hasłem „Mój region, moje marzenia”.
Celem konkursu było wyrażenie swoich marzeń, w dowolnej formie plastycznej, na temat własnego regionu. Szkół, do których uczęszczają dzieci, życiu prywatnym, zainteresowaniach, przyjaciołach, rodzinach w kontekście Europy. Należało także w krótkiej formie opisać wizję zaprezentowaną w pracy plastycznej.
Konkurs umożliwił w kreatywny sposób zaprezentować dumę, miłość i szacunek dla małej ojczyzny oraz ukazać patriotyzm lokalny naszych uczennic.
Alicja Fatyga, Aurelia Pytlak, Karolina Wrona wygrały ten konkurs. Ich prace zostały wydane w formie pocztówek Unii Europejskiej.
Zobacz galerię zdjęć
W kwietniu uczniowie klas szóstych uczestniczyli w 4-dniowej wycieczce do Warszawy.
Wyjazd wpisał się w kalendarz działań szkoły w związku z „Rokiem dla Niepodległej”. Odwiedziliśmy wiele miejsc pamięci narodowej, które stanowią polskie sacrum. Atmosfera, emocje i nastrój podczas odwiedzenia Grobu Nieznanego Żołnierza, Zamku Królewskiego z obrazem Jana Matejki pt. „Uchwalenie Konstytucji 3 Maja”, pomników Piłsudskiego, kolumny Zygmunta, cmentarza powązkowskiego, Muzeum Powstania Warszawskiego,  pomnika Małego Powstańca, alei Szucha – miejsca upamiętniającego ofiary zamęczone w siedzibie gestapo, Pałacu Prezydenckiego, Belwederu itd.  - na pewno pozostaną w pamięci i sercach uczniów. Podróż historyczno – kulturowa po naszej stolicy miała za zadanie uświadomienie odpowiedzialności, szlachetności i poświęcenia przedstawicieli poprzednich pokoleń. Małgorzata Pędlowska
Małgorzata Pędlowska
Powiatowy Ośrodek Doradztwa Metodycznego w Polkowicach zaprosił uczniów naszej szkoły do udziału w konkursie grafiki komputerowej.
W bieżącym roku przypada 100 rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości. Dlatego zadaniem uczniów było przygotowanie prac związanych z tym tematem. Uczniowie klas I-III  przygotowywali w edytorze graficznym Paint prace pt. "Polska moja ojczyzna", zaś ich starsi koledzy plakaty pt. „Orzeł biały – nasza duma”.

W kwietniu został rozstrzygnięty Powiatowy Konkurs Plastyczny pn. „Mój codzienny patriotyzm”. Tegoroczna edycja konkursu była wyjątkowa, związana z powiatowymi obchodami 100-lecia niepodległości RP.
W konkursie wzięło udział 11 uczniów naszej szkoły. Ich prace plastyczne nawiązywały do znajomości historii i teraźniejszości naszej Ojczyzny.
W kategorii klas IV-VI I miejsce zajął Tymoteusz Kicaj z klasy VIb oraz III miejsce Karolina Wrona z klasy IVa.
Starosta Powiatu pan Marek Tramś przyjechał do naszej szkoły i osobiście wręczył nagrody laureatom.
Gratulujemy
Z okazji powiatowych Obchodów 100-lecia Odzyskania Niepodległości Starostwo Powiatowe zaprosiło uczniów klas 1-6 szkół podstawowych oraz uczniów gimnazjum i klas 7-8 szkół podstawowych z terenu powiatu polkowickiego do udziału w Powiatowym Konkursie Plastycznym „Mój codzienny patriotyzm”.
Miło nam poinformować, iż uczeń naszej szkoły Tymoteusz Kicaj z klasy 6b zdobył pierwsze miejsce natomiast Karolina Wrona z 4a zajęła miejsce III.
Patriotyzm może się wyrażać również w szacunku, miłości i przywiązaniu do tzw. Małej Ojczyzny, czyli miejsca zamieszkania.
W 2017 roku Polkowice obchodziło 50. rocznicę odzyskania praw miejskich. Z tej okazji Miejsko – Gminna Biblioteka Publiczna w Polkowicach zorganizowała konkurs literacki „ W kilku strofach o … Polkowicach” – edycja dolnośląska.
Uczennice naszej szkoły: Julia Łagowska, Aurelia Pytlak i Hanna Tylka napisały wiersze o Polkowicach. Prace dziewcząt zdobyły I i II miejsce w swojej kategorii wiekowej.
Gratulujemy.
Oto nagrodzone wiersze.