Zapraszamy do obejrzenia plakatów autorstwa Edgara Bąka.
Prace pochodzą z książki Joanny Olech pod tytułem "Kto ty jesteś?".
A jak Ty rozumiesz pojęcie: Patriotyzm? tu kliknij.

Uczniowie, wszyscy pracownicy szkoły oraz rodzice wzięli udział w uroczystym apelu poświęconym 100 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Nasza szkoła dołączyła do ogólnopolskiej akcji "Rekord dla Niepodległej" - o godz. 11:11 wszyscy odśpiewali hymn państwowy. W trakcie uroczystości zaprezentowali się laureaci szkolnego konkursu recytatorskiego "Kiedy myślę, ojczyzna". Uczniowie klas siódmych zabrali wszystkich w sentymentalną podróż -aktorskie wykonanie piosenki "Dziś idę walczyć mamo" było bardzo wzruszające i z pewnością niektórym oglądającym łezka w oku się zakręciła . Radosnym akcentem natomiast był na zakończenie taniec "żołnierzy" - uczniów klas szóstych i siódmych.
Biało-czerwone barwy widoczne były w całej szkole. W piątek wszyscy byli odświętnie ubrani na galowo, z przypiętymi kotylionami. Mogliśmy oglądać wystawy prac różnych konkursów plastycznych. Każda klasa ozdobiła także według własnego pomysłu drzwi do sal lekcyjnych.
Niepodległość! Mamy za co dziękować!
Zobacz galerię zdjęć
We wtorek 6.11. rozpoczął się w szkole II etap konkursu wokalnego, w którym zespoły klasowe śpiewały wybrane zwrotki „Mazurka Dąbrowskiego”.
I etap konkursu to wykonania indywidualne, które zaprezentowali uczniowie na lekcjach muzyki w październiku.
Zaangażowaliśmy się w przygotowania konkursowe ponieważ chcemy jak najlepiej wykonać „Pieśń Legionów Polskich we Włoszech” w ramach w akcji „Rekord dla Niepodległej” pod patronatem Rady Dzieci i Młodzieży przy Ministerstwie Edukacji Narodowej, na uroczystym apelu o godzinie 11:11 w piątek 9 listopada 2018 r. W moim przekonaniu wspólne śpiewanie wszystkich zwrotek hymnu wzmacnia w nas patriotyzm, jest insertującą formą poznawania historii oraz satysfakcjonującą alternatywą uczczenia setnej rocznicy niepodległości naszej Ojczyzny.
Kasjan Chmielewski  kl.  VIIb
W czwartek 25 października 2018 r. klasy szóste pojechały na wycieczkę do Legnicy. Był to kolejny wyjazd z cyklu „Cudze chwalicie, swego nie znacie… - 100. Rocznica odzyskania niepodległości”. Uczniowie zwiedzili Zamek Piastowski. Poznali historię zamku, miasta oraz regionu.  Zobaczyli pozostałości kaplicy zamkowej, wieżę świętej Jadwigi z oryginalnymi freskami w Zielonej Komnacie. Poznali historię i symbolikę renesansowego portalu znajdującego się nad bramą prowadzącą do zamku.
Do Legnicy na pewno wrócimy, ponieważ z wieży św. Piotra i Pawła, która jest  remontowana, rozciąga się widok na miasto, zamek Grodziec i Góry Kaczawskie. Nauka przez turystykę, najciekawsza forma zdobywania wiedzy, poznawania historii i atrakcji turystycznych regionu!
Joanna Cichocka
W poniedziałek, 15 października 2018 r., klasy piąte pojechały na wycieczkę do Głogowa.  Wyjazd odbył się pod hasłem „Cudze chwalicie, swego nie znacie… - 100. Rocznica odzyskania niepodległości”. Uczniowie zobaczyli Pomnik Dzieci Głogowskich i poznali historię bitwy o Głogów z okresu średniowiecza. Zwiedzili koszary i pozostałości umocnień obronnych Głogowa z czasów, gdy miasto i Dolny Śląsk znajdowały się pod panowaniem Prus. Podczas spaceru fosą miejską zwiedzili dawną prochownię.  Poznali historię sukiennic miejskich, które odkryto podczas renowacji starówki głogowskiej. Weszli na szczyt Wieży Ratuszowej (około 300 schodów), aby podziwiać panoramę miasta i okolicy. Odbyli rejs statkiem po Odrze.
Tyle atrakcji, tak blisko Polkowic. Warto pojechać do Głogowa…
Joanna Cichocka
W ramach obchodów 100.rocznicy odzyskania niepodległości w naszej szkole odbył się Szkolny konkurs recytatorski pod nazwą, „Kiedy myślę, ojczyzna”. Tym razem w konkursie wzięli udział uczniowie klas starszych. Rywalizacja stała na wysokim poziomie. Uczniowie byli wspaniale przygotowani do recytacji. Ponownie trudno było wyłonić zwycięzców, jednak po burzliwej dyskusji jury zdecydowało, że:
I miejsce zajęła Dominika Widuch z klasy IVc,
II miejsce - Aurelia Pytlak z klasy VId i Adam Nowak z klasy VIIc,
a III miejsce - Julia Szymańska z IVa i Karolina Wrona z klasy Va.
Nagrody dla zwycięzców zostaną wręczone podczas uroczystego apelu z okazji Święta Niepodległości. Laureaci konkursu będą reprezentować szkołę podczas Konkursu pieśni i wiersza o tematyce  patriotyczno – religijnej organizowanego przez Katolicką Publiczną Szkołę Podstawową w Polkowicach. Ponadto Adam Nowak będzie reprezentował naszą szkołę w Gaworzycach w Powiatowym Konkursie Recytatorskim  „Moja Ojczyzna”.
Zobacz galerię zdjęć
W ramach obchodów 100.rocznicy odzyskania niepodległości w naszej szkole odbył się Szkolny konkurs recytatorski pod nazwą „Kiedy myślę, ojczyzna”. W konkursie wzięli udział uczniowie klas młodszych. Rywalizacja stała na wysokim poziomie. Uczniowie był wspaniale przygotowani do recytacji. Trudno było wyłonić zwycięzców, jednak po burzliwej dyskusji jury zdecydowało, że:
I miejsce zajęła Marta Gabrowska z klasy I c,
II miejsce: Oliwia Socha z klasy II c i Bartosz Dziura z klasy 2 a,
a III miejsce - Agata Sitnik z klasy I a.