Get Adobe Flash player
NASZA SZKOŁA OFERUJE: RÓŻNORODNE SEKCJE SPORTOWE, ROZWÓJ ZAINTERESOWAŃ TEATRALNYCH ORAZ REDAKCYJNYCH, ROZWÓJ UZDOLNIEŃ MATEMATYCZNO-PRZYRODNICZYCH, LEKCJE W PRZYRODZIE, CIEKAWE LEKCJE HISTORII, ZAJĘCIA TANECZNE, GIMNASTYKĘ ARTYSTYCZNĄ, PŁYWANIE, ZAJĘCIA EDUKACYJNE Z WYKORZYSTANIEM TABLIC INTERAKTYWNYCH, STAŁE ŁĄCZE Z INTERNETEM, INDYWIDUALNE STANOWISKA KOMPUTEROWE, MULTIMEDIALNĄ CZYTELNĘ, OPIEKĘ ŚWIETLICOWĄ Z DOŻYWIANIEM, OPIEKĘ PIELĘGNIARSKĄ I STOMATOLOGICZNĄ, FACHOWĄ POMOC KOREKCYJNO-KOMPENSACYJNĄ I DYDAKTYCZNO-WYRÓWNAWCZĄ, PROFESJONALNĄ OPIEKĘ LOGOPEDY, ZAJĘCIA DLA UCZNIÓW Z DYSLEKSJĄ, KONSULTACJE PRZED SPRAWDZIANEM, ROZWÓJ JĘZYKA ANGIELSKIEGO, ZAJĘCIA POD NAZWĄ „DOBRY START PRZEDSZKOLAKA”, KOŁO INICJATYW TWÓRCZYCH, KOŁO „BEZPIECZEŃSTWO W RUCHU DROGOWYM”, ZAJĘCIA WSPIERAJACE POŻĄDANE ZACHOWANIA METODĄ POZYTYWNYCH WZMOCNIEŃ-ART.-TERAPIA, REALIZACJĘ PROJEKTÓW W RAMACH EUROPEJSKIEGO FUNDUSZU SPOŁECZNEGO.
Ostatnie spotkanie z członkami Stowarzyszenia Charytatywnego „Żyć Godnie” odbyło się pod hasłem „Wiosenne rozruszanki”. Maluszki z grupy przedszkolnej „Misie” bawiły się, tańczyły oraz dużo skakały, a wszystko po to, aby obudzić się ze snu zimowego i przywołać wiosnę. Poprzez zabawę dzieci uczyły się schematu swojego ciała, poprawiały koordynację, a także doskonaliły równowagę.
Andżelika Jakubowska
W marcu odbył się Gminny Konkurs Plastyczny pn. „Zima przynosi niespodzianki” zorganizowany przez Szkołę Podstawową nr 1 w Polkowicach. Konkurs ten cieszył się dużym zainteresowaniem wśród uczniów. Miło nam poinformować, że uczennice naszej szkoły zdobyły następujące miejsca:
3 miejsce – Blanka Pytlak klasa Ia,
wyróżnienie – Ada Guresz klasa Ia oraz Natalia Kogucińska klasa Ic.
Agata Duda
Najmłodsze dzieci z grupy przedszkolnej „Misie” mają ostatnio dużo okazji do spotkań z wychowankami Stowarzyszenia Charytatywnego „Żyć Godnie”. Tematyka warsztatów dostosowana jest do pór roku, świąt i okolicznościowych dni. „Śnieżna burza”, „Kartka dla babci i dziadka” czy „Walentynkowe serce” to tematy zajęć, na których maluszki poznawały literaturę dziecięcą, elementy sensplastyki oraz ciekawe metody plastyczne.
Andżelika Jakubowska
Popatrzcie, jaka była zabawa…
Uczennica naszej świetlicy – Lena Lasia z kl. 2 a zajęła II miejsce w Gminnym konkursie plastycznym pn. „Najpiękniejsza  kartka bożonarodzeniowa” zorganizowanego przez świetlicę szkolną ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Polkowicach. Gratulujemy sukcesu i zachęcamy do udziału w kolejnych konkursach.
Agata Duda
Pod tym hasłem w dniu 04.01.2018 r. odbyło się spotkanie ze szkolnym stomatologiem. Wzięli w nim udział uczniowie klasy I c wraz ze swoją wychowawczynią – panią Pauliną Bochniarz. Pani stomatolog opowiedziała, na czym polega jej praca, jak ważne dla zdrowia jest codzienne mycie zębów oraz regularne wizyty w gabinecie stomatologicznym. Dzieciom bardzo spodobała się prezentacja prawidłowego szczotkowania zębów, którą pani stomatolog przeprowadziła na specjalnym modelu uzębienia, jak również podnoszony fotel. Pani doktor pokazała także uczniom akcesoria i narzędzia, którymi posługuje się w swojej pracy. Uczniowie  byli zachwyceni, aktywnie uczestniczyli w rozmowie i chętnie zadawali pytania. Na koniec spotkania pani stomatolog sprawdziła chętnym ząbki oraz otrzymała od dzieci laurkę z podziękowaniami.
Agata Duda
Kolejne spotkanie z cyklu "Sztuka puka" odbyło się w klasie II a. Podczas spotkania uczniowie wykonali własne, niepowtarzalne bałwanki. Pomysłowość naszych  uczniów nie miała granic. Ani przez chwilę nikt się nie nudził, wszyscy  uczniowie byli uśmiechnięci, zadowoleni i chętni do pracy.
Jolanta Gucińska
Grudzień to czas oczekiwania na Święta Bożego Narodzenia. By umilić ten czas, klasa 2b skorzystała z zaproszenia do Miejsko-Gminnej Biblioteki Publicznej na zajęcia z cyklu „Strefa bez stresu”. Tematem spotkania było przypomnienie dzieciom naszych polskich tradycji związanych z Wigilią i Bożym Narodzeniem. Uczniowie poznali także zwyczaje z innych krajów. Dodatkowo dzieci malowały ciasteczkową kolorowankę oraz bawiły się w śnieżną burzę, wykorzystując kolorową chustę „KLANZA”.
Andżelika Jakubowska