Drodzy uczniowie, życzymy Wam słonecznych, radosnych i przede wszystkim bezpiecznych wakacji! Wróćcie do nas zregenerowani i pełni zapału do przyszłorocznej pracy i nauki. Przypominamy także o bezpieczeństwie podczas letniego wypoczynku!
.
O numerach alarmowych nie zapominaj,
Niech je wraz z Tobą powtórzy cała rodzina.
997 - to telefon na policje,
tam niepokojące sytuacje możesz zgłosić wszystkie.
998 - wykręcasz, gdy pożar zauważysz,
bo wtedy dodzwonisz się do pożarnej straży.
999 - to numer na pogotowie,
dzwoniąc tam możesz innym i sobie uratować zdrowie.
Gdybyś jednak, tych wszystkich numerów nie umiał zapamiętać.
Wystarczy o jednym ogólnym numerze pamiętać.
112 - tam możesz wszystko zgłosić
i o każdy rodzaj pomocy poprosić.
Bezpiecznych wakacji życzą nauczyciele świetlicy
19 czerwca dzieci z oddziału przedszkolnego „Motylki” zostały zaproszone do siedziby Stowarzyszenia Charytatywnego „Żyć godnie”. Maluszki z wielkim zainteresowaniem zwiedzały poszczególne pracownie: krawiecką, informatyczną, artystyczną, techniczną oraz kuchnię. Dziękując za cały rok ciekawych spotkań, przedszkolaczki wręczyły uczestnikom smaczne babeczki. Natomiast nasze dzieciaczki otrzymały pachnące mydełka wykonane przez uczestników warsztatów oraz słodki poczęstunek.
Andżelika Jakubowska
12 czerwca gościł w naszej szkole strażnik miejski, pan Artur Gałuszka. Spotkał się z uczniami świetlicy szkolnej. Tłumaczył, jak należy zachowywać się, uczestnicząc w ruchu publicznym, przestrzegał przed kontaktami z obcymi, od których nigdy nie wolno niczego brać. Podczas zajęć dzieci z wielkim zainteresowaniem słuchały oraz odpowiadały na pytania, a także opowiadały historie z własnego życia, które im się przytrafiły. Dzieci wykazały ogromne zainteresowanie spotkaniem, podczas którego nabyły cenną wiedzę, a także otrzymały pamiątkowe odblaski, a w ramach podziękowania za spotkanie wykonały piękne laurki, które wręczyły panu Arturowi.
Paulina Podgajna
Ostatnie dwa spotkania dzieci z grupy przedszkolnej „Misie” z uczestnikami Stowarzyszenia Charytatywnego „Żyć Godnie” miały sportowy charakter. Oprócz słuchania ciekawych bajeczek dostosowanych do tematyki zajęć dzieci tańczyły, śpiewały, ćwiczyły i skakały. Atrakcją zajęć było wyjście do naszej szkolnej Strefy Aktywności gdzie na dzieci spadł deszcz… ogromnych baniek mydlanych.
Andżelika Jakubowska
W maju w ramach „Tygodnia Dobrych Uczynków” Miejsko - Gminna Biblioteka Publiczna zaprosiła uczniów klasy IIIc na zajęcia, podczas których w kilku krokach przedstawiono jak zostać bohaterem. Dzieci dowiedziały się, jakie warunki należy spełnić, żeby zostać wolontariuszem, w jaki sposób można pomagać innym osobom, które czekają na nasz dobry gest. Na koniec spotkania uczniowie odwiedzili Polkowickie Centrum Wolontariatu.
Andżelika Jakubowska
Zbliża się 26 maja, najważniejszy dzień dla mam, ale także dla dzieci. Z tej okazji w świetlicy szkolnej zostały przeprowadzone dla klasy I b warsztaty plastyczno – techniczne pn. „Kamienne serce”. Uczniowie z dużym zaangażowaniem malowali kolorowymi lakierami serduszka na kamyczkach. Barwne upominki zostały pięknie zapakowane i czekały w klasie na wyjątkową chwilę, kiedy można wręczyć prezent mamie. Na koniec każdy z uczestników warsztatów namalował piękne serce dla mamy na tablicach w Strefie Aktywności.
Andżelika Jakubowska
W maju w świetlicy szkolnej odbyła się II edycja Konkursu Plastycznego pn. "Kartka niezapominajkowa". Konkurs adresowany był do uczniów uczęszczających do świetlic szkolnych na terenie Polkowic. Jury powołane przez organizatora konkursu, oceniając prace, wzięło pod uwagę przede wszystkim sposób wykonania, estetyczność i samodzielność. Prace oceniane były w dwóch kategoriach wiekowych:
kategoria klas 0-I:
- Aurelia Witwicka z klasy I a - II miejsce,
- Liliana Rebij z klasy I c – III miejsce,
kategoria klas II-III:
- Noemi Dragan z klasy II b – II miejsce.
Agata Duda