8 października rozpoczął się cykl spotkań z uczestnikami Stowarzyszenia Charytatywnego „Żyć Godnie”. Zaproszeni goście prowadzą comiesięczne warsztaty pn. „Czytanie na śniadanie” z najmłodszymi dziećmi z grupy „Misie”.
Tematem październikowych warsztatów było „Grzybobranie”. Maluszki z zainteresowaniem słuchały opowiadania z którego dowiedziały się jak zachować się w lesie i dlaczego nie wolno niszczyć grzybów, nawet trujących. Część manualna zajęć polegała na wykonaniu wirujących wiatraczków – grzybów.
Andżelika Jakubowska
Dnia 9 i 10 października dzieci z klas pierwszych wzięły udział w uroczystości pasowania na Świetlika. Wychowawczynie Beata Madej i Paulina Podgajna przygotowały kilka zadań do wykonania. Na początku sprawdzono znajomość regulaminu świetlicy. Dzieci poradziły sobie z tym doskonale. Następnie, aby dołączyć do gromady Świetlików, dzieci musiały przejść różne testy, m.in. test wiedzy, w którym uczniowie odpowiadali na zagadki z różnych dziedzin, test wygimnastykowanego języka – w tym zadaniu dzieci musiały sobie poradzić z trudnymi słowami oraz test smaku.
Wszystkie dzieci doskonale przeszły test gotowości świetlicowej.
Na koniec nastąpiło uroczyste ślubowanie i pasowanie na Świetlika. Pasowania dokonała kierownik świetlicy, pani Ryszarda Miler.
Witajcie po wakacjach! Cieszymy się z Waszego powrotu do szkoły i oczywiście do naszej świetlicy. W nowym roku szkolnym szczególnie serdecznie witamy naszych nowych kolegów i koleżanki. Przypominamy, że po skończonych lekcjach możecie skorzystać z opieki, jaką gwarantujemy na świetlicy. Wszystkie Panie mają głowy pełne pomysłów, więc z pewnością ten rok szkolny Was mile zaskoczy.  Przygotujcie się na zajęcia plastyczne, konstrukcyjne, udział w grach, zabawach i konkursach. Zobaczycie, jeszcze chwila i znowu będą wakacje! A tymczasem, powodzenia w nowym roku szkolnym i do zobaczenia na świetlicy!
Paulina Podgajna
Drodzy uczniowie, życzymy Wam słonecznych, radosnych i przede wszystkim bezpiecznych wakacji! Wróćcie do nas zregenerowani i pełni zapału do przyszłorocznej pracy i nauki. Przypominamy także o bezpieczeństwie podczas letniego wypoczynku!
.
O numerach alarmowych nie zapominaj,
Niech je wraz z Tobą powtórzy cała rodzina.
997 - to telefon na policje,
tam niepokojące sytuacje możesz zgłosić wszystkie.
998 - wykręcasz, gdy pożar zauważysz,
bo wtedy dodzwonisz się do pożarnej straży.
999 - to numer na pogotowie,
dzwoniąc tam możesz innym i sobie uratować zdrowie.
Gdybyś jednak, tych wszystkich numerów nie umiał zapamiętać.
Wystarczy o jednym ogólnym numerze pamiętać.
112 - tam możesz wszystko zgłosić
i o każdy rodzaj pomocy poprosić.
Bezpiecznych wakacji życzą nauczyciele świetlicy
Dwudniowe warsztaty pn. ”Bajkowe domki z masy papierowej” już za nami. Pani Ola Gawluk, instruktor z Wiejskiego Ośrodka Kultury w Sobinie przeprowadziła uczniów kl. II a przez cały proces pracy z masą papierową: od projektu domku, poprzez wycięcie kształtu, wypełnienie go masą oraz doklejenie elementów ozdobnych. Pomalowanie pracy farbami akrylowymi oraz temperami to kolejny etap zajęć pobudzający aktywność oraz ekspresję plastyczną u dzieci.
Efekt końcowy zachwycił wszystkich uczestników zajęć. Dziękujemy pani Oli za wspólne twórcze spotkanie.
Jolanta Gucińska
19 czerwca dzieci z oddziału przedszkolnego „Motylki” zostały zaproszone do siedziby Stowarzyszenia Charytatywnego „Żyć godnie”. Maluszki z wielkim zainteresowaniem zwiedzały poszczególne pracownie: krawiecką, informatyczną, artystyczną, techniczną oraz kuchnię. Dziękując za cały rok ciekawych spotkań, przedszkolaczki wręczyły uczestnikom smaczne babeczki. Natomiast nasze dzieciaczki otrzymały pachnące mydełka wykonane przez uczestników warsztatów oraz słodki poczęstunek.
Andżelika Jakubowska
12 czerwca gościł w naszej szkole strażnik miejski, pan Artur Gałuszka. Spotkał się z uczniami świetlicy szkolnej. Tłumaczył, jak należy zachowywać się, uczestnicząc w ruchu publicznym, przestrzegał przed kontaktami z obcymi, od których nigdy nie wolno niczego brać. Podczas zajęć dzieci z wielkim zainteresowaniem słuchały oraz odpowiadały na pytania, a także opowiadały historie z własnego życia, które im się przytrafiły. Dzieci wykazały ogromne zainteresowanie spotkaniem, podczas którego nabyły cenną wiedzę, a także otrzymały pamiątkowe odblaski, a w ramach podziękowania za spotkanie wykonały piękne laurki, które wręczyły panu Arturowi.
Paulina Podgajna