Już od 3 września zaczynamy działać charytatywnie. Trzecia edycja „Piórników do Afryki” wkrótce się kończy. Musimy więc potroić nasze siły, aby do końca września uzbierać masę piórników. Na pewno zdążymy z wysyłką, ponieważ zawsze możemy liczyć na niesamowitą Społeczność SP2. Piórniki z wyposażeniem (długopis, ołówek, gumka, temperówka, linijka i kredki – (UWAGA – NIE PRZYNOSIMY MAZAKÓW – W AFRYCE I TAK NIE MA Z NICH POŻYTKU), można przekazywać swoim wychowawcom lub bezpośrednio do sali 004 (do pani Moniki Wróblewskiej). Piórniki można też przekazywać pani Renacie Chmielowskiej. :)))
PAMIĘTAJCIE O DOŁĄCZENIU SŁODKIEGO LIZACZKA.
Szkolna akcja zbierania darów trwa do końca września.
„Nic tak nie mnoży miłości,
jak dzielenie się dobrem”.
CHCESZ DOWIEDZIEĆ SIĘ WIĘCEJ O AKCJI? KLIKNIJ W PONIŻSZY LINK:
SZKOLNY WOLONTARIAT Monika Wróblewska KLUB WOLONTARIATU JEST OTWARTY DLA KAŻDEGO UCZNIA! MASZ OCHOTĘ POMAGAĆ? NIC PROSTSZEGO – PRZYJDŹ NA SPOTKANIE DO SALI 004. SZCZEGÓŁY WKRÓTCE. WSŁUCHUJ SIĘ W RADIOWĘZEŁ SZKOLNY. DO ZOBACZENIA.
Z dumą informujemy, że w drugiej edycji zbierania nasion dla Afryki, udało się pozyskać od Społeczności Szkolnej SP 2… UWAGA… 537 paczek nasion. Wśród nich jest marchew, burak, pomidor, dynia, fasola, papryka, cebula, sałata, kapusta, ogórki, cukinia… Mega przyjemnie było to liczyć, segregować i pakować. Paczka waży 6 kg:). Paczka czeka na wysłanie. :)
Nasionami zaopiekuje się fundacja „Adopcja Serca”, która jest pomysłodawcą tej zbiórki. Trafią one bezpośrednio, tak jak w zeszłym roku, do Zambii, gdzie siostry Boromeuszki Mikołowskie prowadzą swoją misję w Mpanshyi. Oprócz szpitala i hospicjum, działa tam także przedszkole. Siostry robią wszystko, aby usamodzielnić swoich małych podopiecznych (a przez nich także ich rodziców), dlatego założyły ogródek przedszkolny, w którym uczą dzieci siać i opiekować się roślinami.
SERDECZNIE DZIĘKUJEMY WSZYSTKIM, KTÓRZY PONOWNIE WSPARLI TĘ ZBIÓRKĘ
– NAUCZYCIELOM, WYCHOWAWCOM, RODZICOM I UCZNIOM. BRAWO MY!
Monika Wróblewska i Renata Chmielowska
Po raz drugi w naszej szkole rusza akcja zbierania nasion dla Afryki pod patronatem fundacji „Adopcja Serca”. Potrzebne będą szczególnie nasiona: marchwi, cebuli, pomidora, słonecznika (duże ziarna), kapusty, kalarepy, ogórków, papryki, fasoli, buraków i kalafiora.
Nasiona wyślemy do Zambii, gdzie zostaną posiane, a zebrany plon z pewnością ucieszy niejedno serce:)
Prosimy o nasionka w oryginalnych opakowaniach.
Zachęcamy do zbiórki całą SPOŁECZNOŚĆ SZKOLNĄ – UCZNIÓW, RODZICÓW, NAUCZYCIELI I WSZYSTKICH PRACOWNIKÓW SZKOŁY.
Dary można składać w sali 301 u pani Renaty Chmielowskiej oraz w sali 04 u pani Moniki Wróblewskiej
ZASIEJ NADZIEJĘ, A ZBIERZESZ PLON MIŁOŚCI.
(Nasionka zbieramy do końca kwietnia).
Już po raz drugi w naszej szkole obchodziliśmy „Dzień Kolorowej Skarpetki”. 21 marca to nie tylko pierwszy dzień wiosny, ale również Międzynarodowe Święto Osób z Zespołem Downa.
Społeczność naszej szkoły tego dnia założyła kolorowe, różniące się od siebie skarpetki- symbol tolerancji i akceptacji tych osób. Wcześniej dzieci miały okazję obejrzeć krótkie filmy dotyczące ich codziennego życia. („Zespół Downa w XXI wieku”, „Krótki film o Małgosi”).
Uczniowie klas młodszych, a także pracownicy szkoły własnoręcznie pokolorowali szablony skarpetek. Umieścili je na drzwiach do sal i innych pomieszczeń.
Tego dnia było wyjątkowo barwnie i przyjaźnie!
Agnieszka Adamowicz
W piątek 16 marca klasa IV a w ramach akcji charytatywnej na rzecz pomocy dzieciom z Syrii sprzedawała galaretki. Zrobiliśmy ich naprawdę dużo, bo aż ponad 230 sztuk. Sprzedane zostały wszystkie i podobne były przepyszne!  Myślę, że galaretkowa akcja na trwałe zapisze  się w historii naszej klasy, bo lubimy pomagać.
Ewa Matuszczak-Pytlak
„Dla większości dzieci w Polsce pierwsze dni zimy oznaczają zabawę w śniegu, lepienie bałwana i zapach gorącej czekolady.
Niestety, rzeczywistość jest inna dla najmłodszych z Syrii. W kraju ogarniętym wojną oraz w krajach ościennych, takich jak Liban, Jordania, czy Irak, zima jest szczególnie trudnym czasem w roku. Chore, pozbawione bezpiecznego schronienia i często ranne dzieci walczą o każdy dzień. Zimą grozi im śmierć”. (cytat ze strony UNICEF)
14 lutego 2018 r. uczniowie klasy 4c wraz z rodzicami oraz członkowie koła ceramiki artystycznej przygotowali kiermasz walentynkowych pierników i ceramicznych serduszek. Celem kiermaszu było zgromadzenie środków dla dzieci z Syrii w ramach akcji Unicefu „Spraw, aby dzieci z Syrii przetrwały zimę”. Kiermasz spotkał się z dużym zainteresowaniem uczniów.
DROGA SPOŁECZNOŚCI SZKOLNA!!! W tym roku przeszliście samych siebie :D Ilość produktów, jaką mieliście ochotę obdarować rodzinę w potrzebie, trzeba było zwozić autem 4 razy. Za nic w świecie nie udałoby się tego zrobić za jednym razem. Dziękuję z całego serca w imieniu Szkolnego Wolontariatu, jak i przede wszystkim w imieniu Rodziny. Udało nam się obdarować więcej osób, niż pierwotnie planowaliśmy. STOKROTNE DZIĘKI.
Pewnie uwielbiacie matematykę? ;) Jeśli tak, to mamy zagadkę: 17 pełnych po brzegi kartonów, 15 – 20 kg ważący każdy… Hmmm… ile to radości? ;) Oczywiście radości i szczęścia nie da się przeliczyć. MOC BYŁA ZNÓW Z NAMI!!!
Dziękujemy wszystkim Darczyńcom, tym dużym i tym małym, którzy mają wielkie serca, tak wielkie jak stan TEXAS :) - Wychowawcom, Uczniom i ich Rodzicom, Pracownikom …
Do zobaczenia w grudniu 2019 roku!
PS. Wkrótce na Facebook’u będzie można obejrzeć filmową relację ze zbiórki. Tutaj zapraszamy do galerii zdjęć.
Monika Wróblewska i SzKW