Get Adobe Flash player
NASZA SZKOŁA OFERUJE: RÓŻNORODNE SEKCJE SPORTOWE, ROZWÓJ ZAINTERESOWAŃ TEATRALNYCH ORAZ REDAKCYJNYCH, ROZWÓJ UZDOLNIEŃ MATEMATYCZNO-PRZYRODNICZYCH, LEKCJE W PRZYRODZIE, CIEKAWE LEKCJE HISTORII, ZAJĘCIA TANECZNE, GIMNASTYKĘ ARTYSTYCZNĄ, PŁYWANIE, ZAJĘCIA EDUKACYJNE Z WYKORZYSTANIEM TABLIC INTERAKTYWNYCH, STAŁE ŁĄCZE Z INTERNETEM, INDYWIDUALNE STANOWISKA KOMPUTEROWE, MULTIMEDIALNĄ CZYTELNĘ, OPIEKĘ ŚWIETLICOWĄ Z DOŻYWIANIEM, OPIEKĘ PIELĘGNIARSKĄ I STOMATOLOGICZNĄ, FACHOWĄ POMOC KOREKCYJNO-KOMPENSACYJNĄ I DYDAKTYCZNO-WYRÓWNAWCZĄ, PROFESJONALNĄ OPIEKĘ LOGOPEDY, ZAJĘCIA DLA UCZNIÓW Z DYSLEKSJĄ, KONSULTACJE PRZED SPRAWDZIANEM, ROZWÓJ JĘZYKA ANGIELSKIEGO, ZAJĘCIA POD NAZWĄ „DOBRY START PRZEDSZKOLAKA”, KOŁO INICJATYW TWÓRCZYCH, KOŁO „BEZPIECZEŃSTWO W RUCHU DROGOWYM”, ZAJĘCIA WSPIERAJACE POŻĄDANE ZACHOWANIA METODĄ POZYTYWNYCH WZMOCNIEŃ-ART.-TERAPIA, REALIZACJĘ PROJEKTÓW W RAMACH EUROPEJSKIEGO FUNDUSZU SPOŁECZNEGO.
„Piórniki do Afryki” zebrane i gotowe do wysłania:) Paka waży 15 kilogramów! Miło mi poinformować, że tym razem udało się zebrać aż 55 w pełni wyposażonych, nowiutkich piórników! Wśród darów znalazł się również piękny tornister. W tym roku już po raz trzeci, i mam nadzieję, nie po raz ostatni, przyłączyliśmy się do jednej z akcji prowadzonych przez organizację „Dzieci Afryki”. Do akcji przyłączyli się uczniowie z wielu klas, ich rodzice i oczywiście wychowawcy oraz nauczyciele. Bardzo, bardzo serdecznie dziękuję wszystkim za okazanie wielkiego serca. Szczególne podziękowania kieruję, po raz pierwszy, w stronę Szkolnego Koła Wolontariatu, który wsparł tę akcję (m.in. zamieścił tablicę informującą na korytarzu). Akcja powiodła się i mam nadzieję, że następnym razem będzie równie pięknie!
Monika Wróblewska wraz z zespołem ds. wolontariatu oraz SzKW
Zdjęcia w galerii pochodzą również ze strony internetowej fundacji „Dzieci Afryki”
W dniu 01.10.2018 r. po trzeciej godzinie lekcyjnej, klasy IVa, IVb, IVc oraz IVd udały się na sprzątanie świata. Jak co roku z radością mogliśmy się włączyć w ogólnopolską akcję, której głównym celem jest uświadomienie, jak wielkim problemem są śmieci w naszym otoczeniu. Dzięki wspólnej pracy i zapałowi, uczniom udało się zebrać pełne worki i tym samym uczynić nasze środowisko piękniejszym. Do szkoły wróciliśmy pełni radości i satysfakcji z dobrze wykonanej pracy.
J. Borejszo
Zobacz galerię zdjęć
Poznajcie logo Szkolnego Klubu Wolontariatu:) Inspiracją do jego powstania była metoda rysowania zentangle. Serce symbolizuje miłość do drugiego człowieka i dobro, które mnożymy przez jego dzielenie. Skrót SzKW to oczywiście Szkolny Klub Wolontariatu. Skrótu SP2 nie trzeba tłumaczyć;)
Gdzie zobaczycie to logo, tam jesteśmy my: „Dwójkowi Pomagacze”Smile
Chętni uczniowie naszej szkoły wzięli udział w ogólnopolskiej kampanii „BohaterON – włącz historię!”.
Akcja ma na celu upamiętnienie i uhonorowanie uczestników Powstania Warszawskiego poprzez wysyłanie im bezpłatnych, symbolicznych kartek. Ludzie Ci zasłużyli na naszą pamięć i szacunek. Chcieliśmy im to dać, pisząc na pocztówkach kilka ciepłych słów.
Kartki trafiły do Fundacji Sensoria, a stamtąd do rąk jeszcze żyjących BOHATERÓW.
Z pewnością czytanie podziękowań naszych uczniów uprzyjemni Powstańcom długie, jesienne wieczory…
Wielkie podziękowania Paniom polonistkom i Pani z historii z współpracę.
Agnieszka Adamowicz
W październiku w naszej szkole odbędzie się akcja zbierania nakrętek, które są poddawane recyklingowi, a dochód z ich sprzedaży jest przeznaczony na pomoc osobom potrzebującym. W tym roku chcemy przekazać nakrętki z przeznaczeniem na rehabilitację Pawła, który jest podopiecznym Fundacji Dzieciom Programu „Zdążyć z Pomocą”. Paweł jest chłopcem, u którego stwierdzono autyzm wczesnodziecięcy. Dziecko wymaga ciągłej rehabilitacji, która jest bardzo kosztowna.
Paweł zakwalifikował się na turnus rehabilitacyjny z komorą hiperbaryczną, który odbędzie się w 2019 roku. Zebrane nakrętki pozwolą obniżyć koszty turnusu. Do udziału w akcji zachęcamy wszystkich naszych uczniów. Pomóżmy Pawłowi…
Zobacz stronę internetową poświeconą Pawełkowi.

Szkoła Podstawowa nr 2 im. Kornela Makuszyńskiego w Polkowicach przyłącza się do ogólnopolskiej akcji „Pola Nadziei” organizowanej przez Hospicjum im. Lady Ryder of Warsaw w Zielonej Górze.

Celem tej akcji, poza pozyskiwaniem funduszy na działalność hospicjum, jest przede wszystkim edukacja i uwrażliwianie społeczeństwa, a szczególnie jego najmłodszej części, na los osób terminalnie chorych.
* * * * *
NA PARTERZE NASZEJ SZKOŁY od 27 WRZEŚNIA 2018 r. BĘDĄ SPRZEDAWANE CEBULKI ŻONKILI.
ZACHĘCAMY DO ICH ZAKUPU DZIECI I  RODZICÓW NASZYCH UCZNIÓW.
DO  ZAKUPU CEBUL ZAPRASZAMY RÓWNIEŻ NAUCZYCIELI.
ZAKUPIONE CEBULE POSADZIMY NA TERENACH ZIELONYCH SZKOŁY Z TABLICZKĄ POLA NADZIEI.
CEBULĘ ŻONKILA MOŻNA NABYĆ ZA PRZYSŁOWIOWĄ ZŁOTÓWKĘ.
CEBULE MOŻNA TEŻ NABYWAĆ U PANI AGATY GIERLICH I PANI AGNIESZKI SMERECZNIAK.

Odwiedź stronę hospicjum.

Jeżeli ktoś nie potrzebuje cebulek, może wrzucić do puszki dobrowolne datki lub podarować cebulki znajomym.