W związku z przeprowadzanym przez naszą szkołę projektem „Uśmiech dla Julki” został przeprowadzony cykl pogadanek na temat cukrzycy. Celem tych pogadanek było przybliżenie choroby, z którą się zmaga nasz Julka, dla której nasza społeczność szkolna niesie pomoc włączając się w tę akcję. Pogadanki były przeprowadzane przez Panią Pielęgniarkę wśród uczniów jak też Grona Pedagogicznego. W listopadzie wszyscy zainteresowani mogli również oglądać wystawę o tytule „ZROZUM CUKRZYCĘ” w związku z przypadającym na dzień 14.11. 2019 r. Światowym Dniem Cukrzycy.
Biblioteka szkolna zorganizowała kiermasz pn. „Książka za złotówkę”. Wszystkie pozycje książkowe, które sprzedawały dziewczynki ze szkolnego Koła Wolontariatu, zostały zebrane podczas październikowej akcji pn. „Książkobranie”. Uczniowie oraz nauczyciele  przekazali w darze ponad 200 książek, które po sprzedaniu przyniosły dochód w postaci 273 zł.
Kwota uzyskana z kiermaszu zostanie w całości przekazana na akcję charytatywną pn . „Uśmiech dla Julki”.
Andżelika Jakubowska
Zobacz galerię zdjęć
W ramach szkolnego projektu „ Uśmiech dla Julki” zbieramy plastikowe nakrętki. Chociaż akcja trwa cały rok szkolny, to po 6 tygodniach zgromadziliśmy 24 worki (tj. około 300 kg). Nakrętki zostały przekazane do recyklingu, a my zbieramy dalej. Pragniemy podziękować Panu Marcinowi Czubakowi z firmy Techmar, za pomoc w transporcie nakrętek do skupu. Dziękujemy! Jesteście wspaniali! Dobro powraca. Przekonała się o tym klasa V b, która została wyróżniona za zaangażowanie w zbiórce nakrętek. Za największą liczbę zgromadzonych nakrętek otrzymują od p. dyrektor Joanny Wróblewskiej Voucher w wysokości 950 zł. Na nieodpłatne warsztaty oraz poczęstunek organizowany i ufundowany przez Fundacje „Wrzosowa Kraina”.
Zobacz galerię zdjęć