„W poszukiwaniu polkowickiego skarbu”

piątek, 2 lutego 2024

Ostatniego dnia stycznia dzieci z kl. 3c zostały zaproszone na zajęcia do MGBP w Polkowicach. Na spotkaniu pn. „W poszukiwaniu polkowickiego skarbu” najmłodsi poznali początki naszego miasta. Wszystko zaczęło się od pomysłu Bolesława Wysokiego, który wybudował na naszych terenach dworek myśliwski w 1150 r. ...
Historia Polkowic, stare ryciny i fotografie oraz praktyczne ćwiczenia i zabawy bardzo się wszystkim podobały. Najpierw dzieci na mapie Polkowic odszukiwały nazwy poszczególnych ulic, co, jak się okazało, nie było łatwe, ale bardzo emocjonujące. Potem pomieszczenia biblioteki zamieniły się w polkowickie ulice, po których wg ścisłych wskazówek uczniowie podzieleni na grupy musieli się poruszać i odszukiwać kolejne nazwy. Po tych zajęciach nie zgubimy się już w naszym mieście. To było bardzo ciekawe spotkanie.

autor: Beata Wiśniewska
 

red. sp2_robert_zaras