Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich - 23 kwietnia

wtorek, 30 kwietnia 2024

„Czytanie książek to najpiękniejsza zabawa, jaką sobie ludzkość wymyśliła.”
Wisława Szymborska

Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich, obchodzony jest corocznie 23 kwietnia od 1995 roku, stanowi ważne święto dla miłośników literatury, autorów oraz wszystkich tych, którzy cenią wartość pisemnego słowa. Data ta została wybrana przez UNESCO, aby upamiętnić wybitnych pisarzy, takich jak William Shakespeare, Miguel de Cervantes czy Inca Garcilaso de la Vega, którzy zmarli właśnie tego dnia.
Nasza biblioteka przybliżała historią książki i pisma. Dużą popularnością cieszyła się zagadka, w której należało odczytać tekst napisany jednym z najstarszych rodzajów pisma, czyli hieroglifami. Rozwiązanie brzmiało „uwielbiam czytać”. 24 osoby zostały nagrodzone gadżetami przygotowanymi przez panie z biblioteki.
Zapraszamy do biblioteki.

autor: Edyta Kocaj
 

red. sp2_robert_zaras