Kreatywne prace plastyczne zadanie nr 1

czwartek, 17 listopada 2022

Kreatywne prace plastyczne zadanie nr 1

Międzynarodowy projekt edukacyjny „KREATYWNE PRACE PLASTYCZNE” to nowe wyzwanie edukacyjne na rok szkolny 2022/23, do którego dołączyła świetlica szkolna.
Głównym celem projektu jest zaspokajanie naturalnej potrzeby tworzenia sztuki, wyzwalanie ekspresji twórczej i wspieranie harmonijnego rozwoju oraz kreatywności uczestników poprzez różnorodne działania plastyczne.
Proponowane w projekcie działania plastyczne niosą wartości arteterapeutyczne oraz szczególnie wspierają rozwój motoryki małej, koordynacji wzrokowo-ruchowej, integracji sensorycznej, spostrzegania, wyobraźni, pamięci, uwagi i mowy.
Świetliczaki wykonały pierwsze zadanie pn. „Mokre w mokrym”, to naprawdę niesamowita technika plastyczna, która świetnie się sprawdziła w pracy z dziećmi. Polega ona na malowaniu akwarelami na papierze świeżo pokrytym wodą. Kolory rozpływały się, łączyły i przenikały, tworząc ciekawe wzory o rozmytych konturach.

Organizator: Angelika Michalska
 

red. sp2_robert_zaras

Strony w dziale:

Strony w dziale: