Nowe Horyzonty Edukacji Filmowej w Polkowicach – listopad

piątek, 17 listopada 2023

Plakat z filmu "Moje życie to cyrk". Na plakacie twarze głównych bohaterów oraz napisy.

Tym razem klasa 7 a obejrzała kanadyjski film pt. „Moje życie to cyrk” z 2020 r. Opowiada on historię nastolatki, która pomaga swemu tacie, klaunowi cyrkowemu, w przedstawieniach. Wędrowny tryb życia w przyczepie kampingowej wymusza częste zmiany szkół. Bohaterka dojrzewa do myśli, że chce się uczyć na poważnie, zwłaszcza że odkrywa w sobie ogromne pokłady możliwości intelektualnych. Czy jej ojciec będzie z tego zadowolony? Czy pozwoli jej opuścić swój cyrk? Czy zaakceptuje własne zdanie swojej córki? To dylematy przedstawione w filmie.

Siódmoklasiści zapytani, czego z tego filmu mogliby nauczyć się dorośli, odpowiedzieli, że:

  • dzieci mają swoje zdanie, marzenia, pasje,
  • chcą być wysłuchane, chcą, by ich zdanie się liczyło,
  • trzeba znaleźć czas na wysłuchanie dzieci.

A czego uczniowie mogliby się nauczyć?

  • warto mieć marzenia,
  • trzeba umieć mówić o swoich pragnieniach,
  • w ważnych sprawach trzeba zaryzykować upór i postawić na swoim.

Autor: [K.M.]
 

red. sp2_robert_zaras