Stacje zadaniowe? Do dzieła!

czwartek, 17 listopada 2022

Na zakończenie omawiania lektury C. S. Lewisa pt. „Opowieści z Narnii” kl. 5 c zmierzyła się z zadaniami, które czekały na nią na sześciu stacjach. Dotyczyły one bohaterów lektury, ich przydomków i prezentów od Świętego Mikołaja, miejsc, ważnych wydarzeń i symboli. Trzeba było też pomyśleć o wartościach wynikających z tej powieści i motywach w niej ukrytych. Zadania miały różną formę: należało ułożyć figurę z trimino lub domino, obejrzeć rysunki i wybrać te najbardziej kojarzące się z lekturą, uzasadniając wybór, rozwiązać krzyżówkę lub… wpisać odpowiedzi w aplikacji mentimeter, w której słowa ułożyły się w klasową chmurę wyrazów. Praca w grupach zajęła 2 lekcje. Nie było łatwo, ale dzieci cieszyły się, bo… nic nie trzeba pisać w zeszytach 😊. Na koniec oczywiście nie mogło zabraknąć ptasiego mleczka – w nagrodę. Niektórzy częstowali się nim z podejrzliwością: „Pani chce nas przekupić, ciekawe do czego?”. Jak to do czego?! Do czytania kolejnej lektury 😊.

autor: Katarzyna Marciniak

red. sp2_robert_zaras

Strony w dziale:

Strony w dziale: