Radosne kolędowanie

poniedziałek, 16 stycznia 2023

Już w drugim tygodniu listopada 2022 roku rozpoczęliśmy przygotowania i próby związane z okresem bożonarodzeniowym. Podczas spotkań chóru, zespołu flażoletowego oraz na zajęciach w ramach projektu „Radosne muzykowanie” klas I-III, rozbrzmiewały dźwięki kolęd i pastorałek.
Czasu było niewiele, bowiem już od 13.12.22 grupa prawie 40 -osobowa podjęła wielkie wyzwanie. Pod nazwą „Radosne kolędowanie” ruszyliśmy z kolędą i życzeniami radosnych i wspólnych świąt, a także pomyślności w Nowym Roku. Odwiedziliśmy przedszkola nr 2, 3, 4, 5, 6 oraz katolickie. Zastaliśmy w każdym z nich niezapomnianą, przedświąteczną atmosferę. Uczniowie z SP -2 w niezwykłej, zimowej i świątecznej scenerii zaprezentowali swoje umiejętności i efekty ciężkiej pracy, wykonując bardziej lub mniej znane kolędy czy utwory o tematyce świątecznej. Dzieci wykazały się prawdziwym profesjonalizmem, co potwierdzały uśmiechy goszczące na twarzach małych wykonawców i jeszcze mniejszej publiczności. Zebraliśmy wspaniałe brawa. Każdy kolejny koncert był dla nas wielką radością i przekonaniem, że nasza praca i starania nie poszły na marne. :)

autor: Honorata Ratka
 

red. sp2_robert_zaras