Nowe Horyzonty Edukacji Filmowej

Grafika zajawki

Nowe Horyzonty Edukacji Filmowej – ogólnopolski projekt dla uczniów i nauczycieli.
Stowarzyszenie Nowe Horyzonty to organizacja pozarządowa, której celem jest upowszechnianie współczesnych wartościowych filmów. Realizuje ono edukację filmową już od 18 lat. Jednym z jego projektów są Nowe Horyzonty Edukacji Filmowej. Prezentują młodemu widzowi cykl filmów opowiadających o ważnych problemach otaczającego go świata, doskonale wpasowując się w podstawę programową dla każdego poziomu nauczania. Więcej informacji na ten temat można znaleźć na stronie: Polkowice Nowe Horyzonty Edukacji Filmowej (nhef.pl).

W naszej szkole do projektu NHEF zostały zgłoszone następujące klasy:

  • 3a (cykl: Filmowi bohaterowie),
  • 5a, 5b, 5c (cykl: Młodzi w obiektywie),
  • 7a (cykl: Od oglądania do czytania – egzamin ósmoklasisty).

Harmonogram spotkań oraz opisy poszczególnych cyklów można zobaczyć pod poniższymi linkami:

Klasy 1-3 cykl: Filmowi bohaterowie

Klasy 4-6 cykl: Młodzi w obiektywie

Klasy 7-8 cykl: Od oglądania do czytania – egzamin ósmoklasisty